Plocica DVD???

Plocica DVD???

Treba mi mala pomoc, ne mogu da nadjem nigdje na netu zamjensku plocicu, zna li neko ima li ko slucajno ovakvu plocicu i hoce li prodati, ako ne ima li iko barem da probam da li je tacno do plocice ili necega drugog, mada je 99% do plocice jer display ne dobbija napon, kada mu dovedem direkt napon zasvijetli ali nema slike, na video out za externi monitor ima slike....

situacija cudna skroz, a sumnja je pala na jednu stampanu plocu unutar plocice jer sve ostalo radi kao sat, sem pomenutog display u plocici....

ako ko ima isti samo da probam bilo bi najbolje, ili ako znate koga strucnog oko smd tehnike da moze istestirati i sanirati stampanu....

ovaj DVD je u pitanju, oznaka sto sam nasao na netu jedva je DVD ST 995

0.jpg
 
Član
a zasto ne probas popravit vec postojecu? lakse ti je to i daleeeeko jeftinije ... sjecam se dobro jaran je nekad davno kupio nov pioneer player za 219km i zezne se i polomi plocicu (ludjak slucajno preso preko nje svojim rodjenim autom) ... uglavnom zamjenska plocica na istom prodajnom mjestu gdje je kupio player je bila 150km ... pozz
 
rado bi ja to eddo uradio da znam koga da moze popraviti......... smd tehnika je u pitanju, nemam nikakve seme niti sta sto bi pomoglo....

ako znas koga da moze popraviti javi...
 
Član
ja znam u tz majstora koji bi to vjerovatno znao sredit ... u sarajvu vec ne znam nikog ... muha bi mozda, osim sto zna spamat, znao i nekog dobrog majstora za preporucit ... pa pitaj njega ;) ...
 
eddo je napisao(la):
ja znam u tz majstora koji bi to vjerovatno znao sredit ... u sarajvu vec ne znam nikog ... muha bi mozda, osim sto zna spamat, znao i nekog dobrog majstora za preporucit ... pa pitaj njega ;) ...

eddo, nije frke i za Tz poslati ako momak moze popraviti, imam po kome

@muha, svjesno kupljeno, ili maltene receno dobiveno za Dz, a inace svira tvoj ALPANj :D , ovo malo kao alternativa ovo ono :cool:

ovo sam dobio s ovim kvarom, mislio display ali izgleda da nije...


eddo, ako momak moze sanirati kvar da ti posaljem sve pa ako ti se da da mu odneses da to sredi ako je moguce.....

i ne broji cevape vise, duzan sam ti ko zna koliko
 
Član
hahahahahahah ... ako vec imas po kome posalji pa da vidimo hocel moc rjesit (mada vjerujem da moze jos mi nista nije vratio i reko da nemre popravit) al ti ne garantujem za vremenski period kad ce bit gotovo ... ERIZ mi je dao pojacalo da se popravi jos kad sam mu kalibru radio (citaj ima mjeseci) i amp je jos na popravci ceka neki integral da mu stigne sto je porucio bog te pito odakle ...
 
hajd onda ako u par dana ne nadjem koga i Sarajevu voljnog raditi poslacu ti, zurbe ionako nije, a uspije li popraviti u tome bolje, ako ne mogne ne gine mi externi monitor.....

javim ti na PM kad posaljem, a do tada ako ko ima jos kakav prijedlog neka puca....
 
Top