Pioneer cd player problem !?

Pioneer cd player problem !?

Legend
Pozdrav svima
imam pioneerov cd player, deh 3900mp i izgleda da mi se laser zaprljao, tj cesto preskace kada ocitava, vrlo kratko i onda opet nastavi, i tako u toku pjesme prekine nekih 10tak puta, bas me nervira..
prvo sam mislio da je do cdova, uzeo drugog proizvodjaca, ista stvar, pa sam mislio da je do cd roma na kome przim, pa napravim cd kod druga na 24x i opet ista stvar, znaci da je do playera, pa sada jel ima neko neki prijedlog kako bi mogao ocistiti laser (osim onog cda sa cetkicama jer od njega nema neke pomoci, ocisti ga svira normalno 3-4 dana i opet ista stvar)

pomoc :icon_cry:
 
Član
otvori i ocisti mehanicki. koristi stapice za usi i tecnost za ciscenje lasera, a mozes i medicinskim alkoholom
 
ako nisi strucan u otvaranju i ciscenju imas kupiti i onih diskova sto ciste laser, obicno po knjizarama i cd shopovima ima, oko 8KM komplet, ubacis, odslusas pjesmicu od jedno 2min i to je to, mada ja vise preferiram rucno ciscenje stapicima za usi koje emirEX pomenu....
 

IGY

Član
ubaci ga u ves masinu :lol::lol::lol:


dobro ti rece zendom ako nisi strucan nemoj ni otvarati, mada nije taj hu nesto komplikovan za otvoriti misllim da do lasera cak mozes doci i kad skines samo gornji poklopac
 
Legend
ma jock, kakav ja i otvaranje, nebih se barcio sa tim, zato sam i pitao, ako mogu nesto uradit da ne otvaram, ok ako ne onda nekom strucnijem

hvala svima na odg..
 
Član
Meni se pokazalo kao dobro u kombinaciji sa alkoholom
http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/218/23/hama-cd-laser-cleaning-disc-21823631.jpeg
 
pa nista, imas taj cd za ciscenje kupiti pa pokusaj, nije los, dobijes uz njega i tecnost ovo ono fazoni, krpicu za odrzavanje, samo ubacis i miran.... davor ti je bas sliku postavio kako izgleda
 
Legend
ljudi moji u prvom postu sam napisao da sam pokusavao sa ovim cdom, okrene on njega 10tak minuta, svira neka muzikica ovo ono , ocisti ali nakon 2-3 dana ista prica :S

mora se to bolje ocistit :D
 
jbg bez ootvaranja nema pomoci onda..... nije komplikovano, ali ako ti se ne da zamoli koga od raje da ti to uradi, cirka 15min posla....
 
Član
Ako su pokusao sa medicinskim alkoholom na ovom cdu onda otvaraj ako si pokusao onom tecnoscu pokusaj s alkoholom zato sma i napisao post ;)
 
Top