Peugeot 307 1.6 hdi iskustva

Peugeot 307 1.6 hdi iskustva

Član
Potrebna su mi misljenja kolega koji su imali ovaj auto s istim motorom. Auto je 2005. godina i u dosta dobrom je stanju, vozio sam ga u ovlasteni servis na pregled ima nekih sitnica za ulaganje. Zanima me kakvi su motori za odrzavanje. Ima jos nekoliko stvari koji me zanima za Peugeota opcenito jer ga prije nisam vozio.
 
Član
Prijatelj ima SW 1.6 hdi, s motorom nema nekih problema, napravio veliki servis i ostalo ok. otišao mu bio motorić neki ili klapna digitalne klime i pali mu se često lampica abs/esp, al sve se to riješi
 
Član
Ja sam nedavno kupio 307-cu. Zasad sve OK, imam i ja nekih ulaganja. Jedino što bih ti preporučio je da izbjegneš FAP filter. To uglavno nemaju modeli od 66KW, a postoje i neki modeli od 80kw koji ga nemaju, takav sam imao sreće da naletim. Možemo to provjeriti pomoću broja šasije, pošalješ mi ga na PM i provjerim ti.
 
Član
I moj ima fap ali kazu da je uredu, pali mi se neka lampica na tabli ali se i ugasi kad naspem gorivo neznam moze li biti do goriva
 
Član
Trebaš ustanoviti koja lampica. Ima lampica kad imaš malo goriva i kad te na to upozori, a imaš i valjda neku oznaku posebno za filter, ne znam kako to izgleda kod ovih što imaju to. I trebaš vršiti regeneraciju filtera svakih 500 do 800 kilometara, trebao bi i negdje da imaš koliko procenata je zapušen filter. Za regenraciju je potrebna vožnja pri visokim obrtajima, bar 3000 i to treba da traje 10-ak minuta takve konstantne vožnje, dakle autoput ili tako nešto. A ako ti filter bude smetao, može se to skidati i softverski rješiti, samo se treba raspitati ko to dobro zna uraditi.
 
Član
Ja imam 307 1.6 hdi, 80kW/109Ks sa FAP-om
164.000Km bez kvarova, bez problema sa FAP-om - samo redovni servisi.
Mali servis cca 200KM
Veliki oko 800KM

Ni jedan od navedenih motora sa FAP-om nema fabricku gresku na istom. Problemi sa tim nastaju usljed neredovnog i loseg odrzavanja auta, loseg goriva i jos losijih prethodnih vlasnika i vozaca vozila. Zato redovno odrzavaj i neces imati problema sa tim.;)
 
Član
Kod mene je malo manje presao i za sada je sve uredu. Sljedeci mjesec planiram da uradim veliki servis, bio sam u ovlastenom servisu i rekli su mi da se cuje lanac na zupcastom, sto sam i ja primjetio na nizim obrtajima ali nisam znao tacno sta je. Mislio sam ubaciti sjedista koza/platno originalna nadam se da sve odgovara i da cu ih uspijeti naci, ako neko ima da proda ili da mjenjamo nek ponudi.
 
Član
U koji ovlašteni si išao, šta ti kazu koliko para je veliki servis, trebao bih i ja raditi čim skupim pare. Mada, ako mi je tačna kilometraža, ne bih trebao raditi još 20 hiljada, jer se na mom modelu mjenja svakih 180 hiljada.
 
Član
Isao sam kod Dedovica, neznam tacno koliko je ali rekli su oko 800 km veliki servis. Kod mene je 150000 na satu ali sam ga tek kupio pa bi ja to zbog sebe uradio da sam miran. Ako neko ima trebala bi mi boca za antifriz i jedno crijevo sto ide sa turbine nemogu nigdje naci
 
Član
Baš skupo, tako su i meni rekli u Bloku na stupu, kažu 800-900KM. Samo djelovi su im 465 što i nije skupo, ali ruke su preskupe. Ne znam samo da li ima neka garancija kada se u ovlaštenom uradi. Kažu da servis 206 kupuje djelove u Bloku i da daju garanciju, ako neko ne što zna o ovome neka napiše, tj. kolika je garancija kod njih i da li stvarno uzimaju u Bloku?

Imaš jedan otpad kada prođeš skretanje za OBI, uz ulicu, samo djelovi za francuska vozila.
 
Član
kad krenes cestom koja vodi od ilidze prema hadzicima, prodjes ono skretenje za obi (znaci ne skreces prema obi-ju) i nakon nekih 200 m, sa desne strane se nalazi velika kuca, mislim da cak i pise nesto kao prodaja djelova za fracuska vozila. uglavnom nemozes promasiti.
 
Top