pali se lampica od ulja?

pali se lampica od ulja?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
poz
pali mi se lampica od ulja a ima ulja. negdje na maximali. provjeravo prije nego sto sam kreno. a karakteristicno je da se samo na otvorenom pali (autoput). samo zapisti 2-3 puta i prestane. danas mi zapistilo skoro 40 sekundi pa sam stao, sacekao i provjerio ulje, ulja ima?
do cega je?
 
Član
r-tdi72 je napisao(la):
kod menene u passata 35i 92godistebila pumpa za ulje zacepljena:icon_sad:

nije to pecurka druze to je kod mene bilo isto samo na gti 16v issto tako se palila lampa na vecim obrtajima i poslije je prolupo motor isto mislio da je pecurka pa nisam ni obraco paznju tolko na to i sjebo motor promjeni ulje skini karter ocisti sito od pumpe nekad se zacepi od termo silikona kad lijepe dihtunge zacepi pumpu od opiljaka od lezajeva isto znaci skini karter ocisti sito naspi novo ulje filter zamjeni i gas ;)

zaboravi ti reci nemoj ga tako voziti da ti se pali lampa jer je turbo motor zeznuces turbinu i izmjeri pritisak od ulja kad ocistis to i zamjenis ulje
 
Član
kad pisti znaci da se pregrijalo ulje,razlog toga je nekvalitetno ulje,lampica se pali (na sipki normalno pokaziva) kad su leteci lezaji na izmaku,kad opane pritisak ulja u motoru,odi kod majstora izmjeri pritisak pa vidi sta ces dalje samo svaki kilometar ako ga tako vozis mu dusu vadi i trosi cilindre itd
 
Član
Kao sto rekose , moguce da je zacepljeno sito od uljne pumpe ili da pumpa nema dobar pritisak , najlakse je pogledati pecurku zamjeniti krece se od jeftinih stvari pa onda skidaj karter cisti ako sa time ne rjesis
 
Član
provjeri je li ulje masno, mozda ti je benzina dospjelo u karter nekako
ili je gljiva... ili je tabla poludila, mada je ovo zadnje malo vjerovatno
 
Član
Problem rjesen.
Isao majstoru, slab pritisak ulja, u leru jedva 1 atmosfera, pod gasom malo vise.
Motor kaze gdje je tu je...
jbg i to poslje generalke
to je rec bakzus, odgovor na temu: otidite majstoru nek izmjeri pritisak
moze lock, rjeseno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top