otvaranje vrata sa vanjske strane

otvaranje vrata sa vanjske strane

Član
pozdrav svima, imam audi a4 2.0 dpf 2009god. I od prije 10ak dana, kako su krenuli ovi mrazevi, imam sljedeci problem. Kad otkljucam auto, ne mogu da otvorim vozaceva vrata sa spoljne strane. Kad ih otvorim jednim iznutra, onda se mogu otvarati, sve dok ponovo ne zakljucam centralnu. Nekada, rijetko, najcesce kad je auto stajao na suncu onda radi, ali u posljednje vrijeme sve rijedje. Da li trebam mjenjati centralnu bravu, ili je ovo prob sa recimo "usla voda u bravu pa zaledi" (pravim se pametan) :D :bookworm: pa se moze hakovati, ili mora zamjena?

Koji dio da trazim? Da li moze polovan ili iskljucivo nov? Je li znate gdje se ima kupiti, ili preporucujete li nekoga ko je majstor za ove stvari.

Je li ovo neki uobicajeni problem sa bravama, jer sam slican imao sa peugeotom, ali nikad nije bilo da se ne "popravi" samo kad prodju mrazevi :D :hurting:
 
Član
Problem je u bravi, u elektricnom motoricu, zaprljan kokektor i nema dovoljno snage da zavrsi posao do kraja odnosno da poluga koju on pomijera dodje do kraja nego zastane negdje na pola tako da kad iznutra otvoris ti je mehanicki pomaknes do kraja umjesto sto je to motor trebao da uradi. To se desava po hladnom vremenu zato sto je tad mehanizam krutiji i otezano se pomijeraju polugice i zupcanici u bravi, vec kad je toplije ide lakse tako da motoric moze sam odradit posao. RIJESENJE JE ZAMIJENITI BRAVU ILI RASKLOPITI POSTOJECU IZVADITI MOTORIC I OCISTIT KOLEKTOR.
 
Top