opruge

opruge

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam u katalogu opruge za svoj krsh i sve imaju one oznake npr. 35/40 i sad ja vec odavno kontam to znaci za 35 mm spusta zadnji kraj a za 40 mm prednji, kad se u katalogu pojavi oznaka 50/40 i nebi mi logicno da prednji kraj bude vislji od zadnjeg, pa pocnem da sumljam da ja uopste nekontam tu oznaku, pa sad ako ima neko ko to konta da mi pojasni malo:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
Aleksandar jtd je napisao(la):
Gledam u katalogu opruge za svoj krsh i sve imaju one oznake npr. 35/40 i sad ja vec odavno kontam to znaci za 35 mm spusta zadnji kraj a za 40 mm prednji, kad se u katalogu pojavi oznaka 50/40 i nebi mi logicno da prednji kraj bude vislji od zadnjeg, pa pocnem da sumljam da ja uopste nekontam tu oznaku, pa sad ako ima neko ko to konta da mi pojasni malo:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

dobro kontas oznaku.. ima za bravca i pruge 60/40.. 6cm spusta naprijed 4 nazad.. a cu sebi na bravcu uzeti na proljece 35/40 mjera prava fino spusti a i netrebaju sportski amortizeri ako ces bas 35/40 a za sve preko trebaju;)

ii da serijsko na bravu je nizi prednji kraj nego zadnji i bas bi mu mjera biloooooo 35/40.. ako hoces pronaci cu sliku jednog da je s tim oprugama spusten pa i sam vidi;)
 
Član
onda je to to...posto je fabricki spusten vise naprijed nego nazad, onda ide tih 5 mm razlike da bi auto bilo ravno...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top