Opel Zafira 2.0 DTI Bijeli dim

Opel Zafira 2.0 DTI Bijeli dim

Član
Eh ovako u porodici ima jedna Opel Zafira nedavno kupljena i problem je sljedeci: Na prvo paljenje izbaci bijeli dim i to dosta bijelog dima.Kada ga ugasis poslije toga ne pojavljuje se vise nikako dok ne prenoci ili odstoji bas dosta ( 3-4h).Eh sad interesuje me dali je neko imao kakvo slicno iskustvo ili problem ili mu je neko rekao svaka informacija dobro dosla.Hvala
 
Član
Ako ne gubi rashladnu tecnost onda je to normalno, to se inace cesto pojavljuje u hladnijim danima al eto ima slucajeva raznih
 
Član
Kod mene kad je tako bilo bila je pukla glava , al je kod mene kod tog prvog paljenja ili kad duze odstoji kao sto si naveo (3-4h) i radio prvih 15-20 sekundi kao na 3 klipa dok ne zapali smjesu u 4-tom cilindru pa onda procepi normalno i nema nikakvog dima . Vidi prvo sta kaze dijagnostika , moze biti do grijaca al nisam siguran dal on sad uopste pali grijace kad je toplo vrijeme .
 
Član
Ne gubi tekucinu.Ne trosi ulje jedino sto smo primjetili da kad das kontakt grijaci se odmah gase kao da ih uopste nema dok u mene na Polu svjetle jedo 4-5 sec pa se gase na Zafiri se odmah gase istog momenta kada okrenes kljuc sam zasvjetle
 
Član
Ne gubi tekucinu.Ne trosi ulje jedino sto smo primjetili da kad das kontakt grijaci se odmah gase kao da ih uopste nema dok u mene na Polu svjetle jedo 4-5 sec pa se gase na Zafiri se odmah gase istog momenta kada okrenes kljuc sam zasvjetle


Zato sto je common rail ubrizgavanje, oni tek pale grijace kad je temperatura ispod 5 stepeni, iznad im ne treba i ne pale ih i zato ti odmah ugasi grijace...
 
Top