Motor za fiat punto

Motor za fiat punto

Član
Ovako interesuje me da li je neko mjenjao motor u fiat puntu prve generacije u planu mi je da stavim jaci motor sada je 1.1 slabo pravo,pa me interesuju iskustva i koji motori odgovaraju,ja bi najradije stavio od fiat brava 1.6 16v motor,znam da moze u yugu taj motor,pa me interesuje da li ce odgovarati puntu, a dali moze da ostane moj mjenjac.

Unaprijed hvala.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ne moze ti mjenjac. mjenjac od 1.1 je manji od onog u 1.6.

Hvala drug znaci i mjenjac moram uzeti :icon_cry: ma nista onda kad ubacim motor i mjenjac ima da leti :lol:
 
Član
Da si se javio prije imao sam kompletnu fiat bravu 1.6 16V stranca prodao za 800KM citavu :icon_cry:
 
Član
Dzoni3 je napisao(la):
Da si se javio prije imao sam kompletnu fiat bravu 1.6 16V stranca prodao za 800KM citavu :icon_cry:

e jbg drug :icon_cry: ma peh sam nevidjeni u zadnje vrijeme,a taj motor bi mu sjeo ko budali samar :icon_cry:
 
Ne vidim ti tu neku isplativost, drug. Dok kupiš i motor i mjenjač pa dok ugradiš pa zafrkancije dok se sve došteluje... mislim da bi ti bilo pametnije da to para iskoristiš tako što bi mijenjao za neko skuplje auto uz tvoju doplatu.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Ne vidim ti tu neku isplativost, drug. Dok kupiš i motor i mjenjač pa dok ugradiš pa zafrkancije dok se sve došteluje... mislim da bi ti bilo pametnije da to para iskoristiš tako što bi mijenjao za neko skuplje auto uz tvoju doplatu.

Ma drug auto je uradjen tip top bas je dosta ulozeno u njega,ofarban nanovo,dva seta felgi,ima dosta opreme,ali eto sa motorom imam problema trokira,a nesto i lupa u motoru,a to moze biti dosta stvari,ventili,klipovi ili blok motora,pa kontam najbolje mi je ubaciti jaci motor i biti miran,posto auto ne bih prodavao,a i reg je cijelu god.A za mjenjac nisam toliko siguran da se mora mijenjati jer sam vidio da mjenjac od yuge ide na motor od fiat bravo saraf na saraf. Jednostavno ne bi da prodajem auto,jer sam puno ulozio u njega.
 
Član
posto kazu da ti "ne pase" tvoj mjenjac :lol: ti kupi stojadinov za 30-40 kmica,navrni i gas :icon_smile:

mjenjac od zastava 101 (4 brzine) na 1.6 16v,saraf na saraf
4zwo5xs.jpg


nego,mjenjac ti pase,samo nabavi bolju lamelu i to je to.
zelim ti puno kilometara
 
Član
Mediteran je napisao(la):
posto kazu da ti "ne pase" tvoj mjenjac :lol: ti kupi stojadinov za 30-40 kmica,navrni i gas :icon_smile:

mjenjac od zastava 101 (4 brzine) na 1.6 16v,saraf na saraf
4zwo5xs.jpg


nego,mjenjac ti pase,samo nabavi bolju lamelu i to je to.
zelim ti puno kilometara

hvala drug e pomogao si mi pravo al ono bas ;):lol: ma znao sam da pase
a lamela je najmanji problem moram naci dobar motor i ima da leti heh
 
Član
Nisam licno radio ali mislim da je taj motor prejak za ovaj mjenjac ali svejedno dobro se raspitaj oko toga .
 
Član
Dzoni3 je napisao(la):
Nisam licno radio ali mislim da je taj motor prejak za ovaj mjenjac ali svejedno dobro se raspitaj oko toga .

Ma naravno da hocu nisam mislio da radim nabrzaka,ako ne ispadne ovaj motor u razmatranju je i 1.2 16v sa 80 konja ;) ali ugl dobro cu se raspitati prije nego budem bilo sta uradio ;) ulg drug hvala na pomoci ;)
 
Član
jel tebi bas neophodno da to bude 16v
na tvom mjestu bi ja trazio 1.6 8v
jednostavniji je a ima nekih 15ks manje
:123:
 
Član
Mediteran je napisao(la):
jel tebi bas neophodno da to bude 16v
na tvom mjestu bi ja trazio 1.6 8v
jednostavniji je a ima nekih 15ks manje
:123:

a ne mora biti 16v mora biti 1.6 motor ugl ili 1.2 16v 85 konja jedan od ovih motora bi bio taman ;)
 
Član
Kod mene u punta je 1.2 16V , On je 59KW/ 80KS , Prilicno fino ide , ali ako vec ubacujes drugi motor u auto neka to bude nesto jace , ne mjenja se motor svaki dan :icon_smile:
 
Član
Dzoni3 je napisao(la):
Kod mene u punta je 1.2 16V , On je 59KW/ 80KS , Prilicno fino ide , ali ako vec ubacujes drugi motor u auto neka to bude nesto jace , ne mjenja se motor svaki dan :icon_smile:

hehehe i ja sam za to :lol: ne mjenja se motor svaki dan :lol: ma skontacu nesto prvo moram potraziti dobar motor poslje toga je lakse ;)
 
Top