minimum goriva

minimum goriva

Član
mit ili pravi savjet ili zbog cega se savjetuje uopste da se gorivo ne spusta ispod 1/4 rezervara ili tako neki slicni savjeti.



Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Član
Nekada , dok su bili limeni rezervoari preporučivalo se zbog korozije tj. spriječavanje iste , sad u eri plastičnih to nije važno ali je važno kod kod svakog ko ima dobavnu pumpu u istom , gorivo služi kao rashladni fluid , tj. gorivo na minimumu otežava hlađenje i pospješuje brže otkazivanje.
 
Član
Nije zdravo ni za pumpu a ni za filter kad padne ispod 10 tak litara gorive. Cim se zuta upali natoci i gas dalje

Poslano putem postara...
 
Član
Vidis meni je majistor nedavno rekao auto bilo na rezervi kaze nemoj se zaj... vozat tako je smrt za auto?! A neznam sto a inace ne praktikujem da mi se rezerva upali pa tocim gorivo?
 
Član
Ok je tako. Al svaki put voziti na rezervi po 50km...to je tuga. Danas gledam lik doso na pumpu i sipa 3km plina..i 5km benzina. a bitno da se bmw vozi. I da se 17ke nabacile.

Otislo sve u racku....

Poslano putem postara...
 
Član
ppl ja ne govorim o sipanju i voznji na rezervi vec od rezerve pa navise do polovice.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Član
Plin greota ne nasuti pun.

Nije mi jasno ovo pitanje od rezerve pa navise do polovice. Sta je nejasno tu?

Poslano putem postara...
 
Član
koliko ima logike da se gorivo drzi i nesupusta ispod 1/3 rezervara. kao nesto ce crknuti i sl. cesto se cuje to od majstora, raje i sl

znaci jel to stvarno dobar savjet ili neki mit
meni nista neznaci cisti informativno me interesuje, ja uvijek sipam pun upali se rezerva odma na sipanje i tako u krug na svim autima radio tako

tema ne vazi za one koje na pumpi zovu petak :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Član
Ne smeta ništa voziti do uključenja lampice rezerve ,ali ne i ispitivati koliko može preći kad se lampica upali.
Generalno ako auto ima dobavnu pumpu u rezervoaru , što više goriva to bolje...
 
Član
Otprilike pozeljno da se ima 10 tak litara. Ispod tog ide se sam sebi na stetu. A to ostaje samo smece u rezervoaru. Najmanje goriva ima.

Poslano putem postara...
 
Top