maglenje stakakla

maglenje stakakla

Član
imam punta mk1 i ove mi se godine pocela magliti sajba i prije se maglila ali ne ovoliko naspricao sam anti fog i nemagle se vise ali zna li neko sta je uzrok tome kada se to prije desavalo ja sam obrisao sajbu onim maramicama za sajbu i tada se dobro ocisti i sve reseno ali sada je nemogu naci cistio sam ja sajbu obicnom tekucinom za prati prozore ali opet isto ;)
 
Član
Da li ti magli od kad si počeo paliti grijanje ili ti je maglilo i preko ljeta??? Meni se dešavalo na golfu kad dođe jesen i počnem paliti grijanje šajba počne magliti, recimo dođem kući ostavim auto nakon sat dva uđem u auto šajba orosila rekli su mi da je mali hladnjak u pitanju...
 
Član
magli odkad sam poceo paliti grijanje pa i ja kontam da moze biti do malog hladnjaka a nakon sat dva sajba bude nezamagljena a po nekoj logici nevidim da bi moglo biti ista drugo osim malog hladnajka
 
Član
veljo-p je napisao(la):
magli odkad sam poceo paliti grijanje pa i ja kontam da moze biti do malog hladnjaka a nakon sat dva sajba bude nezamagljena a po nekoj logici nevidim da bi moglo biti ista drugo osim malog hladnajka

Kada si zadnji put mjenjao filter klime? Pogledaj to.
 
Član
imo stari taj problem sa astrom i promjenim mu filter i problrm rjesen kod njega je bio filter ispod brisaca a danas gledo na puntu a ono sipak nije tu filter pa nije valjda da su toliko glupi da su ubacili filter u instrument tablu pa jebiga i nisam naviko jer prije to nije bilo puno a nema smisla da nema filter
 

LSD

Član
-sanja- je napisao(la):
zna netko gdje se nalazi u fiat bravu taj filter?
imam isti problem..

gdje se nalazi taj filter u golfu kecu:D:D:D
:D meni pocne magliti tek kad upalim grijanje i onda osusi i sve 5
 
znate kako ja to rijesim,kod starog slabo grijanje skrrroooz u auta,a hvala bogu nemoze nabiti temperaturu ni na 50km...ali sa malo logike se moze i to rijesiti i ko npr.ujutru nema vremena da ceka da se razmagli sajba moze to rijesiti za par sekundi...
svako jutro neposredno prije kretanja na put(nemojte pola sata prije kretanja primjenjivati,nema efekta jer se sajba opet ohladi) ja uzeme kantu za zaljevanje i naspem u nju mlake vode i posipam po prednjoj i zadnjoj sajbi,prozorima i retrovizorima,zatim svu vodu svucem sa siberom(onaj gumeni hepek sto cige peru prozore na semaforu),sajbebudu ciste u roku od par sekundi..
ali pazljivo se primjenjuje i to morate paziti na:
-da voda nesmije biti vrela ili nedobog kljucala,jer vam moze ispucati sajba uslijed velike razlike u temperaturi tj. ona bi implodirala...znaci neka mlaka voda(oko 20-30 stepeni MAX)
-da to uradite prije samog polaska i obavezno posusite stakla(nemorate svaku kap pokupiti nego ono cisto da nebude mokra sajba cijlom povrsinom) jer bi se inace staklo ponovo ohladilo(na mokroj sajbi jos brze jer bi joj voda dodatno ubrzala hladjenje) i pocelo vam nakupljati kondenzat(magljenje)
-opet naravno upalite vruce puhanje u sajbu
-da ne psujete meni najmilije ako vam neuspije,pokusajte ponovo malo kvalitetnije :D
 
Član
@ nermin, to inače radim na zaleđenoj šajbi, ali meni se stalno magli, ne mogu u vožnji zaljevat :D
 
ubaci kuhalo umjesto posude za vodu,pa prsci u voznji hehehe :lol:
poslao sam ti link,pa pise tamo kako i gdje pa pogledaj ako je do filtera onda ga zamijeni,ako ne onda provjeri mali hladnjak...
 
Top