Lijepljenje kedera na vrata

Lijepljenje kedera na vrata

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozdra

Imam jedan problem :)

Odlijepio mi se keder, sa vrata. Nije onaj glavni, koji dihtuje vrata, nego (kako da se izrazim :D) onaj gumeni keder koji ide od visine retrovizora pa do kraja gornjeg dijela vrata...

On je, kako mogou vidjeti, bio tu orginalno pričvršćen nekom vrstom obostranog ljepila, trake, ili nesto tako, ...

Ja sam pokusao silikonom to srediti, ali je ubrzo popustilo, pa sam pokusao i nekom vrstom obostrano ljepljive trake, ali i to je odmah popustilo...

Fazon je što to ne treba zalijepiti sada da se vise nikada ne moze odvojiti :D jer u slučaju da treba farbati vozilo, to se mora ukloniti, pa opet kasnije zalijepiti... Ali mora biti čvrsto kada ga zalijepim, da ne spada :)

Zna li neko čime to zalijepiti tako? :D


Evo slikica, orijentaciono o cemu se radi,
 
Član
ljepilo za sajbu, sintela, dvokomponentno ljepilo, duplofan traka. sve to lijepi samo ljepilo za sajbe je najbolje
 
Član
ja sam mislio da se taj keder ne lijepi vec da se samo uklopi tu ... i nedavno sam prisustvovao kad je mehanicar jednom covjeku stavljao keder na dzetu i nije je lijepio vec samo uklopio i ona je dovoljno cvrsta bez ljepljenja ... uglavnom ..mislio sam da se nelijepi POZZ
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ljepilo za sajbu, sintela, dvokomponentno ljepilo, duplofan traka. sve to lijepi samo ljepilo za sajbe je najbolje

Potpis !

Samo sto se tice ljepka za sajbe, budi oprezan jer ako ti izadje van i ocistis odmah gotovo je hehe...i trebace ti vjerovatno DIY brizgaljka, jer ove sto dodju u tubi imaju jako sirok otvor kroz koju sipas ljepak, nekih 5mm ako en i vise...znam kad sam sebi uzimao ljepit spojler...belaj ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
ljepilo za sajbu, sintela, dvokomponentno ljepilo, duplofan traka. sve to lijepi samo ljepilo za sajbe je najbolje

Potpis !

Samo sto se tice ljepka za sajbe, budi oprezan jer ako ti izadje van i ocistis odmah gotovo je hehe...i trebace ti vjerovatno DIY brizgaljka, jer ove sto dodju u tubi imaju jako sirok otvor kroz koju sipas ljepak, nekih 5mm ako en i vise...znam kad sam sebi uzimao ljepit spojler...belaj ;)

ma samo krep trakom se polijepi okolo da nigdje ne predje. samo pazi prste jer ako ih umazes neces ih oprati zadugo
 
Član
normala je napisao(la):
ja sam mislio da se taj keder ne lijepi vec da se samo uklopi tu ... i nedavno sam prisustvovao kad je mehanicar jednom covjeku stavljao keder na dzetu i nije je lijepio vec samo uklopio i ona je dovoljno cvrsta  bez ljepljenja ... uglavnom ..mislio sam da se nelijepi  POZZ

u principu i jeste tako,ali kad keder popusti prosiri se kanal koji se naslanja na lim i onda stalno spada,dva su rijesenja,ili lijepiti ili kupiti novi
 
Član
samo nov stoji bez ljepljenja. on kad se jednom skine ili ako je ostario vise se ne moze uklopiti bez ljepljenja
 
Član
Duplofan i sintelan zaboravi ...

Jedino ti moze pomoci ljepilo za sajbe ...

Govorim iz iskustva a i takodjer da dodam da nisu na svima autima kederi na "uklapljanje"
 
Član
otidji kod nekog autolakirera i pitaj ga kako oni to rijese i eventualno nek ti on to uradi za neku malu naknadu
 
Član
Zahvaljujem svima na odogovorima! U suštini mi preostaje vjerovatno, ili to lijepilo za šajbe da sam odradim, ili možda bolja varijanta da odvezem do nekog lakirera pa da on to odradi... Samo, nekada se više pouzdam u sebe nestručnog nego u te stručne brzopletanere :)

No nešto od to dvoje će da bude.

Što se tiče ovih nedoumica oko kedera koji se uklapa, i koji se lijepi. Ovdje na ovom peugeotu je unutarnji keder, taj koji se uklapa u žlijeb, i koji čini dihtovanje vrata iz stranicu školjke, a ovaj dio kedera koji se lijepi, on je rekao bih onaj aerodinamikus i onaj koji popunjava taj dio između stijenke vrata i školjke....(jest ovo ruzno objasniti hhh)

Uglavnom, hvala svima opet, pomogli ste mi vjerovali ili ne! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top