LED diode

LED diode

Član
Pozdrav, imam jedno pitanje , pala mi je luda ideja napamet mozda je vec i bila tema nisam uspio naci . Da li je moguce postaviti ove led diode


Uploaded with ImageShack.us

na kilometar sat ? Da li je neko opkusao do sada ? Hvala unaprijed :icon_smile:
 
Član
z0ne je napisao(la):
Pozdrav, imam jedno pitanje , pala mi je luda ideja napamet mozda je vec i bila tema nisam uspio naci . Da li je moguce postaviti ove led diode


Uploaded with ImageShack.us

na kilometar sat ? Da li je neko opkusao do sada ? Hvala unaprijed :icon_smile:

sve je moguce,ja sam ove diode koristio za farove,mislim da bi ti bila prejaka za instrumentalku,osim ako napravis neku regulaciju,da mozes smanjiti jacinu osvjetljenja....
 
Član
pa vec postoji regulacija za jacinu osvjetljenja iznad prekidaca za svjetla ;) na to cu svakako prikljucit :) trebalo bi moci ondA ?
 
Član
z0ne je napisao(la):
pa vec postoji regulacija za jacinu osvjetljenja iznad prekidaca za svjetla ;) na to cu svakako prikljucit :) trebalo bi moci ondA ?

probaj,nemas sta izgubiti osim malo vremena....koje je auto u pitanju...u nekim instrument tablama se nalaze folije odredzene boje koje trebas izvaditi da bi dobio onda svjetlost koju zelis...
 
Član
na dvicu moze sigurno kod jarana sam kopcao neonku malu na tablu samo izvadi onu zelenu foliju i to je to stavi gore na vrh gdje dodju one 2 fabricke sijalice za tablu skini fino onu plastiku izvadi foliju i uvali diode i to je to nemas sta izgubit ;)
pozz
 
Član
znaci moze bez ikakvih problem , i da ako prikopcam diode , onaj regulator jacine svjetlosti bi trebao da radi jel tako ? zile imas li neki msn ili nesto ? Ili da li znas nekoga ko to radi u sarajevu , jer ne volim se petljati oko elektronike u autu :D Hvala
 
Član
zile je napisao(la):
na dvicu moze sigurno kod jarana sam kopcao neonku malu na tablu samo izvadi onu zelenu foliju i to je to stavi gore na vrh gdje dodju one 2 fabricke sijalice za tablu skini fino onu plastiku izvadi foliju i uvali diode i to je to nemas sta izgubit ;)
pozz

potpis;),a to brate ima da svjetli ko pod lusterom :D,sala,samo ipak mislim da ce ti to biti prejako,jer sa regulatorom na prekidacu za svjetla ne mozes postici toliko smanjenje napajanja,kod mene u golfu su na isti princip postavljene samo 3 plave led diode i da ti iskreno kazem malo mi je smetalo navece kad su ruzni uslovi za voznju(mjesta bez ulicne rasvjete,prilikom padavina,magli isl...)evo kako je to izgledalo
[attachment=37471]
[attachment=37472]
[attachment=37473]
znaci ovako je izgledalo sa samo 3 diode,a kod tebe ih ima sigurno dvadesetak komada na toj trakici,tako da iskreno mislim da ce ti to biti prejako,ali probaj,pa ces vidjeti...i obavezno slike kad zavrsis;)

z0ne je napisao(la):
znaci moze bez ikakvih problem , i da ako prikopcam diode , onaj regulator jacine svjetlosti bi trebao da radi jel tako ? zile imas li neki msn ili nesto ? Ili da li znas nekoga ko to radi u sarajevu , jer ne volim se petljati oko elektronike u autu :D Hvala

budes li navracao u zenicu,bujrum,ja cu ti to odraditi,u servisu sam svaki dan od 9-17h;)
 
Član
poprilicno "šljašti " :D hehehe ne znam vidjecu ugl moram nesto uraditi pa ako imate nekih savejta ono javite :) sto prije to bolje ! Jer vec mi je otisla ona fabricka dioda pa zelim nesto da zamjenim . Hajde pucajte priejdloge :) i usput trebace mi neko ko zna to ugradit bez ikakvih problema :) Hvala !
 
Član
z0ne je napisao(la):
poprilicno "šljašti " :D hehehe ne znam vidjecu ugl moram nesto uraditi pa ako imate nekih savejta ono javite :) sto prije to bolje ! Jer vec mi je otisla ona fabricka dioda pa zelim nesto da zamjenim . Hajde pucajte priejdloge :) i usput trebace mi neko ko zna to ugradit bez ikakvih problema :) Hvala !

bujrum u Zenicu i od mene ti je ugradnja gratis;)
 
Član
evo ti msn diabllo_063@hotmail.com ja sam sad u frci ovih par dana nesto oko fasade pa poso pa djevojka pa fakultet :D al eto mogu ti ja ovo uradit tamo srijeda mozda il tako uglv. dodaj me pa cemo se dogovorit
 
Početnik
Evo kako je meni Liga s foruma to odradio... znaci, po zelji, napises sta ti hoces, kako hoces...
malo je losa slika, ustvari, ne da se uslikati ovo nikako :D
2wecm6f.jpg


061-366-250
Ako se odlucis, eto ti njegov broj..
 
Početnik
z0ne je napisao(la):
izvini oggy koliko te doslo ovo para ? sve ? ruke i stvari za ovo ??

ne sjecam se, jbg, negdje oko 100 km sve, sa kvalitetnom neonkom, inace, imas i jeftinijih, nazovi i pitaj, ba ;)

z0ne je napisao(la):
izvini oggy koliko te doslo ovo para ? sve ? ruke i stvari za ovo ??
 
Član
Zdravo svima, imam pitanje za ove diode za sat kod audija B4, da li je moguce izvesti da bude plava podloga ? Unaprijed se zahvaljujem. SINA
 
Top