Kvar na Golfu V 1.9 TDI remapiran na 140 ks

Kvar na Golfu V 1.9 TDI remapiran na 140 ks

Evo situacije...Na par kilometara prije skretanja za B. Vode auto je (pri brzini od 180) izgubilo gas i stalo. Pokusao da pokrenem motor ali bez rezultata. Zavergla, upali i odmah se ugasi. Osjeti se smrad kuhanih jaja, kako napolju tako i u kabini. Ulja u motoru ima, nije nestalo.
Platio šlepu do B. Voda 100 eura. Šlepanje do Sarajeva (auta, mene i porodice) bi kostalo 400 eura, kvar jos nismo ustanovili, ovdje nista ne radi, majstor kaze tek u ponedjeljak (majstor kaze da mu je cudan zvuk kad vergla i pitao je da nisam slucajno sipao benzin :D ) a ja se u pon. moram vratiti kuci. Kontam da ga doslepam preko granice do nekog naseg servisa jer ce me ovi ovdje oguliti...
Svaki prijedlog dobro dosao, neki nas servis i slicno.. a moze i porukom na na viber (+38762174255)
 
Nista, nikakvu gresku nije izbacio, a to bi moglo biti veoma lako jer se desilo nekoliko dana nakon remapiranja sa 110 na 140 ks
 
Član
Nema to veze s cipom.pricao sam ti limp sta se meni desilo.nije do cipa...a legendo valjda si uspio sta rijesiti....zao mi je sto ti ne moze pomoci ona kartica
 
Nema to veze s cipom.pricao sam ti limp sta se meni desilo.nije do cipa...a legendo valjda si uspio sta rijesiti....zao mi je sto ti ne moze pomoci ona kartica

Turbo pukao na pola tj dio u usisu se vrtina dio u izduvu zakovao, 650 eura reparirana turbina i ruke, do sutra ce biti gotovo...to je sto su ustanovili u servisu..ja sam bio samo skeptican oko smrada (kuhana jaja, sumpor) od kud to...
 
Član
Ja sam mislio reći da je turbina najvjerovatnije riknula , zbog režima u kojem se desio,al nisam htio nasjecati.
Jednostavno ta mala 1646 turbina ne podnosi čipovanje , jer se vrti kao sumanuta i upravo velike konstantne brzine su smrt za nju.
Po gradu to ide , jer ima vremena ohanut ali na autoputu je donja.
Motor kao motor podnosi dizanje snage ali taj turbo ne , pa ako neko planira dizat snagu na njemu a vozi puno autoputa , 17xx turbina je minimum.
 
650eur uff kod mog starog je na golfu 4 74kw PD otisla turbina i to bas bas i 300eur bila reparacija u Uzicu a kazu ako je skroz uništena max cijena je 350eur i to imas jos i garanciju dal godinu ili dve nisam siguran. A ljudi rade turbine 30 godina vec valjda i to su sad svabe investirale u tu firmu za jos novije masine.
 
650eur uff kod mog starog je na golfu 4 74kw PD otisla turbina i to bas bas i 300eur bila reparacija u Uzicu a kazu ako je skroz uništena max cijena je 350eur i to imas jos i garanciju dal godinu ili dve nisam siguran. A ljudi rade turbine 30 godina vec valjda i to su sad svabe investirale u tu firmu za jos novije masine.

Koliko god da kosta ja je moram raditi, nemam vremena da cekam na Uzice itd, to je cijena turba sa zamjenom, da ga slepam kuci ka Sarajevu, opet cu je morati raditi, samo sebi troskove nabijam..zato sam i postavio pitanje ako neko zna dobar servis blizu granice u Bosni (tj. Hercegovini :D ) pa da tamo auto prebacim
 
Ja sam mislio reći da je turbina najvjerovatnije riknula , zbog režima u kojem se desio,al nisam htio nasjecati.
Jednostavno ta mala 1646 turbina ne podnosi čipovanje , jer se vrti kao sumanuta i upravo velike konstantne brzine su smrt za nju.
Po gradu to ide , jer ima vremena ohanut ali na autoputu je donja.
Motor kao motor podnosi dizanje snage ali taj turbo ne , pa ako neko planira dizat snagu na njemu a vozi puno autoputa , 17xx turbina je minimum.

Znaci, cim krenem nazad kuci iz Tucepa riknut ce mi opet :)
 
Top