Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Član
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme

tacno tako,ali ko bi onda vozio klasu 16 i 15 kad bi svi samo turbake vozili?
te klase će isto bit prošlo svršeno vrijeme
 
Član
George je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme

tacno tako,ali ko bi onda vozio klasu 16 i 15 kad bi svi samo turbake vozili?
te klase će isto bit prošlo svršeno vrijeme
ti bas isto neki covjek iz buducnosti :)
koju ti vozis?
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
George je napisao(la):
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme

tacno tako,ali ko bi onda vozio klasu 16 i 15 kad bi svi samo turbake vozili?
te klase će isto bit prošlo svršeno vrijeme
ti bas isto neki covjek iz buducnosti :)
koju ti vozis?

nevozim nijednu ali pratim, a i ti znaš da će se mjerila vrlo brzo pomijerati netreba bit prorok za to već kruže priče za 16 a 15 neznam
 
Član
lako je pricati da je smijesno slagati auto od 15 sec ali takvo auto trebalo bi bar da ide 14,5sec,
realno koliko takvih baba ima? svi pricaju a niko da slozi!
 
Član
George o kakvim mjerilima pricas boga ti? vidis da organizatori krpe kraj s krajem,vremena nikad gora,u tim klasama je najzanimljivije sa najvise auta tako da o ukidanju nema ni govora...
 
Član
George je napisao(la):
a zašto mora bit opelov motor :icon_question:

Nigdje ne pise da mora biti...Al najbolje je Opelov jeftinije ce me izaci bice manje prepravki i svaceg ;)

badboy je napisao(la):
da belmine , s instalacijom ...


Ako te zanima, da ga zovem i pitam sve sto te zanima .. ak ga nije prodao

Moze drug pitaj ;)

badboy je napisao(la):
da belmine , s instalacijom ...


Ako te zanima, da ga zovem i pitam sve sto te zanima .. ak ga nije prodao

Moze drug pitaj ;)

George je napisao(la):
financijski prosiječan a vozi B8??? a da možda mu je tajin hehehe u tom slučaju se isprčavam!

atmosferci i sr su prošlo svršeno vrijeme

Nije tajin moj je :D Ne voli tajo luksuz :icon_biggrin: nisam ja druze zaradio odma 32,000KM nego sam svasta radio skupljao zeljezo preprodavao auta,i inace radim u Bosmalu a sad sam se osusio posto sam ga uzeo u ovom mjesecu :D
 
Al_Galone je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Dobar je i VW sto se tice toga posebno kombinacija 2.0 i golfa 2 sto je Gale sastavljao ne znam jel jos ima gdje slika tog projekta ono je islo ko zlo

kako je fino kad se u opelovoj temi spomene jedan brzi VW koji je mrsio racuna nekim opelcinama :)

heheheheh

ovo samo da znas da te pratim,nemoj previse opela da hvalis :)

mislim da je sa neke injzinerske strane opelov XE bolje dizajniran da bude brza sportska masina nego sto je volkswagenov ABF ali kao sto neko rece u par deka sve to dodje,i u jedan i u drugi treba stuci jako puno para i nije tako lako podici atmosferski motor od 150KS na 200KS bez masnih ulaganja! Ali sa par jednostavnih i relativno cjenovno normalnih prerada moze se doci do nekih 180-190KS koji u laganom autu mogu biti konkurentni sa dosta jacim masinama! Ali najbitnije od svega je kada se uzme motor prvo vratiti zdravlje onim orginalnim konjima,prvo treba dovuci auto do fabricke specifikacije,a to znaci predihtovati komplet motor,provjeriti karike,radilicu i sve redom,dizne,kablove,razvodnik,sve mora biti tip top prije bilo kakvog tuninga da bi imalo pravi efekat,a to vecina ljudi zanemaruje i odmah pocine sa "napucavanjem" sta rage koja od svojih orginalnih 150KS ima jedva 100 i kusur!

Ma brate ja sam realan , za mene su sva auta ista bitno je da se kotrlja , suplja VW Opel i ostalo to sve zaebancija , a sad placeno dobijeno sto se raspravljam u temama to je drugo i naravno ne dam da se pljuje po Opelu jer fali ljudima dosta argumenata za to , mrsio jeste al vazda od jaceg ima jaci tako da ....Milsim pogledajte Street Race scenu nema djaba najvise Opela bilo to vani ili kod nas , a klasa 15 nije bas ni sporo , gledajuci to na trci djeluje al kao jedno gradsko auto to bi bilo sigurno negdje oko 200tinjak KS na 1200-1300kg a 200ks nema 70% auta u Sarajevu
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Dobar je i VW sto se tice toga posebno kombinacija 2.0 i golfa 2 sto je Gale sastavljao ne znam jel jos ima gdje slika tog projekta ono je islo ko zlo

kako je fino kad se u opelovoj temi spomene jedan brzi VW koji je mrsio racuna nekim opelcinama :)

heheheheh

ovo samo da znas da te pratim,nemoj previse opela da hvalis :)

mislim da je sa neke injzinerske strane opelov XE bolje dizajniran da bude brza sportska masina nego sto je volkswagenov ABF ali kao sto neko rece u par deka sve to dodje,i u jedan i u drugi treba stuci jako puno para i nije tako lako podici atmosferski motor od 150KS na 200KS bez masnih ulaganja! Ali sa par jednostavnih i relativno cjenovno normalnih prerada moze se doci do nekih 180-190KS koji u laganom autu mogu biti konkurentni sa dosta jacim masinama! Ali najbitnije od svega je kada se uzme motor prvo vratiti zdravlje onim orginalnim konjima,prvo treba dovuci auto do fabricke specifikacije,a to znaci predihtovati komplet motor,provjeriti karike,radilicu i sve redom,dizne,kablove,razvodnik,sve mora biti tip top prije bilo kakvog tuninga da bi imalo pravi efekat,a to vecina ljudi zanemaruje i odmah pocine sa "napucavanjem" sta rage koja od svojih orginalnih 150KS ima jedva 100 i kusur!

Ma brate ja sam realan , za mene su sva auta ista bitno je da se kotrlja , suplja VW Opel i ostalo to sve zaebancija , a sad placeno dobijeno sto se raspravljam u temama to je drugo i naravno ne dam da se pljuje po Opelu jer fali ljudima dosta argumenata za to , mrsio jeste al vazda od jaceg ima jaci tako da ....Milsim pogledajte Street Race scenu nema djaba najvise Opela bilo to vani ili kod nas , a klasa 15 nije bas ni sporo , gledajuci to na trci djeluje al kao jedno gradsko auto to bi bilo sigurno negdje oko 200tinjak KS na 1200-1300kg a 200ks nema 70% auta u Sarajevu
Slazem se drug stobom da su sva auta ista samo nek se kotrlja ne gledam koja je marka bitno je da mi se sviđa ;)
 
Al galone je cisti primjer kako treba poceti tuning 16v VW motora, ili bilo kojeg. A izgleda da si ti uzeo dobar motor kao bazu i predihtovo ga nanovo. I stavio ispusnu granu drugu i ako me sjecanje ne vara imao si 169 kao ishod ulaganja u motor. A nije mi jasno sta govoris George za ukidanje 16 i 15 klase. Ne bi bio onda interesantan SR. Dodje sve u svemu 15 dobrih turbo vozila, podjele se u 3 klase koje voze i voila...Onda bi SR bio dosadan, bez gti-eva i gsi-eva...I ne znam zasto govoris da je gotovo vrijeme atmosferaca i SR-a ? Scaneru ti vjerovatno potenciras na BMW u svom postu, budimo: koliko likova ima u BIH da moze sloziti bmw-a bilo kojeg da ide 13 ili nize. Vjerovatno se mogu na prste prebrojat...A SR auto je projekat u koji se ulaze dosta, po vozilu se vidi koliko ko moze...Ne moze svak slozit M5 nitro ko Rinaldo :D A ovako uzmes neku 16 nebitno opel vw i za mozda 4-5.000 imas auto blizu 200 ks na neku lahku kilazu, zabavljas se zajebajes, malo od semafora ovo ono...Barem ja tako razmisljam. ;)
 
Po meni je bitnije izabrati pravo auto za to mislim ako vec ne zelis ogromne sume bacati na konje i sl , pogledajte samo koliko se raje zeznulo sa Astrom kao kod mene u pokusajima da ostvare neki zadivljujuci rezultat . Cist primjer je Astra 2.0 Turbo OPC sa 200ks kojoj treba do stotke nekih 7sec a onda sa druge strane pogledas Opel Speedstera sa identicnim motorom od 200ks (oba z20let) koji do stotke stize ispod 5 sec , znaci 2 sekunde brate nije malo , sve zahvaljujuci dobrom omjeru tezine i snage kao i pozicije motora , zato treba gledati na sve a ne samo uzeti groba , tuhnut mu motor pa kocit nogama ko kremenko , znaci kad radis auto uradi da valja jer svaka limenka moze brzo ici kad stavis motorcinu , bitno je to sve sloziti da valja i da je sve ispravno i da na kraju mozes uredno stati ili da te tocak ne prestigne ili motor da se sam ispali a ti ontanes na startu
 
Član
Ako je auto samo za SR,grunuti mv6 iz omege plus nitro i vozis niskih 13:icon_biggrin:

ovako je to izgledalo kod Jasmina u gsi-u


jpg upload
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=spHt8HPctN8[/video]
 
Član
izvinjavam se zbog upada u temu , rodjak ima saaba 9-5 2.3t sa 185 ks , razbijen sa zada skroz al motor je odlicnom stanju , stoji mu vec pola godine , mislio ga je pravit al nista, ja sam konto da mu predlozim da uzme neko staro manje auto i da samo bubne motor u njeg i da ima za zajebancije nesto brzo i zivahno, samo sto ja nemam pojma koje auto auzet i ubacit taj saabov motor , konto sam kad bi moglo stat u neki pezo 205 ili mazdu 323 , malo ga olaksati bubnit mu cip i eto brzog autica, problem je sto ja neznam koje bi auto izabro:icon_confused:
 
Top