Kazna za preticanje

Kazna za preticanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mtopic je napisao(la):
Sto se tice tog prvog slucaja, ako ti dodje kuci kazna, ja bi se zalio ... nema on tu osnova ... ti si zapoceo preticanje na vrijeme i na dijelu puta na kojem je to dozvoljeno ... a nigdje u zakonu ne pise da prije znaka moras da se vratis ... to je lupetanje obicno

A za ovo drugo ... vozila koja se krecu ispod 30 km/h i konstantno odrzavaju tu brzinu se smiju obici i na punoj liniji, bar je tako bilo kad sam ja polagao vozacki. Sta sad da ispred mene ide traktor, a slijedi nam 10 km pune linije???? Trebam se vuci za njim???

potpis na ovo, dakle u prvom slucaju moze ti doci kazna iako nisi nista potpisao ali imas osnovu da se zalis samim tim sto si zapoceo radnju preticanja kako zakon dopusta e sad sto nisi uspio sve izvesti u isprekidanoj liniji mozes se natezati slab auto ovo ono ili tako nesto... ako si imao svjedoka jos bolje.

Drugi slucaj, nisam ni ja siguran u brzinu 30 ili 40 km/h se zove radnja zaobilazenja i u tom slucaju puna crta ne vrijedi vec oprez vozaca i dobra procjena za sigurno izvodjenje same radnje zaobilazenja i tu ti u biti po zakonu ne mogu nista samo ako sudija uvidi da si upoznat sa svim tim pravilima i naravno da nisi arogantan i stali vec.. malo socijalna spika i tako to :lol:
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
hahaha kad si pretico i izaso preko isprekidane u drugu traku i dosla puna linija trebo si samo nastavit vozit u njoj do sledece isprekidane :lol::lol::lol::lol::lol:

nesmije ti za to nista, vozila koja je krecu brzinom do 30 km/h se zaobilaze, a zaobici mozes i na punoj stim da ne ugrozavas ostale ucesnike u saobracaju...


Ne bih se bas slozila sa tobom..prije par mjeseci sam se spustala niz Bradinu i 3 slepera ispred idu 10 km/h i naravno ja i jos dva vozila ih preticemo na punoj liniji,poslije par krivina zaustavi nas policija jer oni sa zadnje krivine imamju potpuni preged sta se dogadja cijelim putem. I svi smo trebali dobiti kaznu i zabranu. Samo sto se jedan od nas svadjao i on je dobio kaznu (NA LICU MJESTA),ja nisam:).
E sad..sto se tice toga,kolega, da su te upisali samo u onaj svoj blokic,nece ti nista stici. Jer oni u svoj blokic zapisu cisto radi svoje evidencije. Po pravilu MORA te pitati da li zelis nalog odmah ili na adresu. Mene do sada kada su god upisivali u taj blokic nije mi nista stiglo. A imala sam i ja preticanje preko pune i pisali u blokic i to je bilo prije otprilike pola godine i nikad mi nista nije stiglo.
 
GTI 16V je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
hahaha kad si pretico i izaso preko isprekidane u drugu traku i dosla puna linija trebo si samo nastavit vozit u njoj do sledece isprekidane :lol::lol::lol::lol::lol:

nesmije ti za to nista, vozila koja je krecu brzinom do 30 km/h se zaobilaze, a zaobici mozes i na punoj stim da ne ugrozavas ostale ucesnike u saobracaju...
E sad..sto se tice toga,kolega, da su te upisali samo u onaj svoj blokic,nece ti nista stici. Jer oni u svoj blokic zapisu cisto radi svoje evidencije. Po pravilu MORA te pitati da li zelis nalog odmah ili na adresu. Mene do sada kada su god upisivali u taj blokic nije mi nista stiglo. A imala sam i ja preticanje preko pune i pisali u blokic i to je bilo prije otprilike pola godine i nikad mi nista nije stiglo.

A vidi sto su se mene sjetili dok su listali BLOKIC

40043287.jpg
91879505.jpg


Na ovim nalozima sto salju putem poste, na vrhu ma neki BROJ...
 
Član
Ne znam sta da ti kazem.. mene su jednom pisali tako ali to je bilo na stupu ,radarska kontrola. Ogranicenje 60 a ja vozila 115.
i posto oni ne mogu odlucivati kolika je tu kazna jer je prekoracenje dosta veliko onda moraju slati na sud ,tako da me jedino tada nisu pitali da li zelim nalog odmah ili na adresu. Poslije par mjeseci mi je to stiglo sa suda i sada je zbog toga vozacka na pauzi mjesec dana.
 
Član
Ima ih svakakvih, ja sam se sto puta izvukao i uglavnom je najbolje mislim naj jeftinije se prodje ako ih uspijes ubjediti da ih "castis" cita se podmitis al ...

Ja sam se recimo izvukao od sledeceg, vozio brzo, nemam vozacku, zaboravio saobracajnu, nije moje auto, pobjegao im, pa nazalost uletio u slijepu ulicu i onda lepo izasao zapalio i gledao kako idu prema meni a taman sam im bio uteko i jos su vidjeli da nisam bio vezan :icon_confused:

Za cca 150 KM :) bili su trojica :icon_smile:

Sve sto sam rekao, kad su se oni ispricali i ismijali sto sam uletio u slijepu ulicu jeste:

"Jebiga, sta cu ja sad" i nakon sekund razmisljanja "Mozel po 50, to je sve sto imam" ?

Odgovor je bio "Ajd" a od mene "Hvala, dovidjenja"

A sad ako si 100 000% siguran i pozeljno imas jos jednog s tobom u autu koji je isto toliko siguran da si ti u pravu sto se tice zakona, onda nemoj nista da pricas osim ako te pitaju i to lepo kulturno odgovori ko da je sve u najboljem redu i ko da ti je drago sto ce te kazniti i znas da si pogresio ali ostani ozbiljan i onda kad dodje kazna vas dvojica fino do sudije i recite tako je bilo, bili nas dvojica i sad hocemo da se zalimo, date izjave i oni vas za koji dan-mjesec zovu i kazu uredu je ne treba nista :)
 
Član
Nekad se može dogovoriti, u većini slučajeva mislim. Kad sam kriv nije problem, ako može dogovor može, ali kad nisam kriv.... hm, kako kad.
Prije 4-5 dana idem za Tuzlu, negdje između Srednjeg i Olova, mislim, nigdje kuće, iza krivine radar i zaustavi. Kaže ograničenje 50 a ja vozio 73. E yebi ga, niđe živa roba, auto dobro i ja bi trebo gulit 50. Malo natezanja i 20km bez pisanja. Najgore je kad god se koliko toliko držim propisa, vazda nadrljam, a kad vozim ono muški prođem ko hadžija. I kako čovjek da vozi?:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top