Internacionalna vozacka dozvola?

Internacionalna vozacka dozvola?

Član
A gdje putujes?

Koliko ja znam od kako su izasle CIPS-ove dozvole, medjunarodna vozacka vise ne treba ...

U decembru sam isao u Austriju zafirom (nije cak ni registrovana na mene) i zaustavila me je policija u Njemackoj, dao sam im dokumente (cips vozacku i saobracajnu na ocevo ime), jedino sto je pitao ko mi je Rasim (otac) i kad sam rekao da mi je to otac, rekao je da je sve u redu, nije trazio ni punomoc ni medjunarodnu vozacku, a isto to su mi rekli i kod nas u DGS-u da ni jedno od toga ne treba. Jedino ako je vozilo na nekome van porodice registrovano, onda treba medjunarodna punomoc, ali i to traze ako naidjes na nekog idiota.
 
Član
ispod 30-tak km, kontaktiras ove iz osiguranja i oni to srede, barem smo mi tako radili... sada zimus smo to ganjali za bugarsku, mogu i ne moraju trazit... konkretno nama, tri auta iz bih zajedno isli, na jednoj rampi trazili, dok na drugoj nisu.... bolje imat i biti miran
http://bihamk.ba/usluge/touring-usluge/29.html
 
Član
mtopic je napisao(la):
A gdje putujes?

Koliko ja znam od kako su izasle CIPS-ove dozvole, medjunarodna vozacka vise ne treba ...

Provest cu neko vrijeme u Americi, jesi siguran za to da vise ne treba MVD ??
 
Član
S obzirom da su amerikanci upitanju, raspitaj se ti dobro u cipsu jel treba il ne. Oni ce ti srat za svaku sitnicu...
 
Član
MrShadow je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
A gdje putujes?

Koliko ja znam od kako su izasle CIPS-ove dozvole, medjunarodna vozacka vise ne treba ...

Provest cu neko vrijeme u Americi, jesi siguran za to da vise ne treba MVD ??

Mislim da ne treba ni za Ameriku, ali nisam siguran, bolje se raspitaj u CIPS-u ili DGS-u, ali za Evropu sam 10000% siguran da ne treba ... cak, kazem ti, licno su me zaustavili i nisu trazili, a i dosta prijatelja imam koji stalno putuju i niko nema medjunarodnu vozacku, a to kad ti se neko nadje i trazi, to su kokosari kao i ovi nasi kad uhvate nekog sa stranim tablicama pa izmisljaju svasta samo ne bi li uzeli koji dinar.
A to sto rade po osiguranjima i AMS-ima je cisto sisanje ovaca i uzimanje para od naroda koji ne zna. I ja sam pitao u AMS-u (auto-moto savezu) i rekli mi da treba i da kosta oko 30-ak KM, ali ja poslije toga odem na granicu u DGS i pitam, kad oni kazu da je to nidje veze, da otkad postoje CIPS-ove dozvole, medjunarodne vise ne trebaju.
 
Top