HHO, voznja auta na vodu,,,,,

HHO, voznja auta na vodu,,,,,

Član
zen_3dom je napisao(la):
ta "varalica" o kojoj chvale govori koliko sam primjetio iz postova do sada ima podenciometar kojim stimas za koliko "lazes" ECU

Jer kako on rece pri manjim obrtajima smanjuje potenciometar, pri vecim povecava potenciometar......

Pazi,govorio sam o PWM-u to je pusni prekidac kojim mozes da stelujes Celiju da proizvodi vise gasa ili manje..to ti je obicni speed controler..kao onaj u sobama za pojacavanje svjetla ili smanjenje..samo sto se ovdje radi o DV struji.U pravu si ima obicnih EFIE koji se radi za potenciometrom..ali to je relacija izmedju Lambda sonde i kompjutera.
 
Član
chvale je napisao(la):
trizex je napisao(la):
@sandro pa i ne bas....opet, od proizvodjaca do proizvodjaca, al' kod vecine auta iskopcaj lambda sondu i nece se desiti nista....odn. naoko nece, nastavice da radi kako radi, u nekoj "safe" mapi, koja recimo namjerno preljeva, u vecoj ili manjoj mjeri, gorivom motor da ga zastiti.....dok bi se tom varalicom koju chvale spominje moglo uraditi nesto "korisno" , a to jeste uvjeriti ECU da goriva ima i previse i da smanji kolicinu benzina koju ubrizgava da bi se kompenziralo za HHO


Lamda sondu su izmislili strucnjaci iz ''Volvo''-a prvi put sedamdeset i neke na 244 modelu..To je u ekoloskom smislu bila revolucija.Lambda sonda se ne smije iskljucivati.Treba je posle dugog niza godina zamjeniti i ako radi..folija se skida sa senora i ona slabi..samim tim se povecava potrosnja..Lambda sonda je za benzinca koji ima kompjuter sve..

Kao sto rekoh od proizvodjaca do proizvodjaca ;) neki nece da rade bez nje, drugi ferceraju bez problema, ja sam bio bez nje (nije joj radio grijac, pa po gradu kao da je i nemam) godinu dana, ako izuzmemo 18 litara potrosnje nikakvih problema :) ide auto super, radi super, a pri WOT lambda ionako ne radi pa mi je bilo svejedno hihi

@zen3dom ma jok, nego pokusavam da dignem ideju na visi nivo :) ok, stvar radi, da se korigovati i signal lambda sonde, sve super, al' ono sto ja predlazem je puno "kulturnije" rjesenje, ja vec razmisljam o tome kako bi se to pravilo/ugradjivalo velikoserijski :)
 
Član
trizex je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
To sto se dobije iz vode, taj HHO je gorivo i to 10 puta jace od benzina. A kad koristis to gorivo sa miksom benzina, naravno da ti treba manje benzina i tako stedis gorivo. Vecinom ovo stavljaju na starije motore jer je instalacija laksa, al moze i na novije motore. Vecinom se HHO ubacuje kroz usisnu granu, pa tako sa manje pritiskanja papucice gasa imas bolje performanse nego samo na benzin - u skladu sa tim, i manju potrosnju goriva...

Je, ali auto ne moze da "zna" da dobiva jos neko potentno gorivo osim benzina, sto se njega "tice", ECU na 2769 obrtaja, pri toj i toj kolicini usisanog zraka na osnovu mjeraca protoka i toj i toj temperaturi zraka ubacuje toliko i toliko goriva, eventualno koriguje podatke na osnovu temp. sonde, lambda sonde, i dalje da ne ulazim u tematiku, e ono sto je mene interesovalo je kako napraviti "prostora" u smjesi za HHO, jer da samo dodas HHO u usis , na standarde postavke, u najboljem slucaju ces da ugusis motor pretjeranom kolicinom goriva :)

evo paralela taman s necim poznatim, nitro.......pomaze izgaranje, sadrzi mnogo kisika u sebi, al' dzaba nam on ako nemamo i povecanu kolicinu goriva da ga prati?

E sad sto chvale kaze, da se vara podacima s lambda sonde da bi se postigao bolji stoihiometrijski odnos je vec neko rjesenje, mada je i to po meni dosta "ofrlje" rjesenje, jer onda "odoka" stimas smjesu autu, kad bi se mogao uraditi neki precizan remap da se "uracuna" i upotreba HHO e to bi bio posao....


Stoihiometrijski odnos za benzin je 14,7:1 i napon za tu vrednost je otprilike 0,45V...

Svaki EFIE je vrlo precizan i tu nema problema..To radi projereno..

Moja topla preporuka, nikada u motor ne ubacivati Aceton,Nitro..itd..vise stete nego koristi..

Da dodam..Lambda sonda pocinje da radi od 270,300 stepeni cezijuca..Kad upalite auto ..ona je hladna i ne detektuje optimalno, zato se ugradjuju grijaci u nju da bi se odmah postiglo tih 270 stepeni..to su sonde sa 4 zice dvije za kompjuter dvije za grijac..itd..ima ih i sa jednom..minus je masa..
 
Član
chvale je napisao(la):
zen_3dom je napisao(la):
ta "varalica" o kojoj chvale govori koliko sam primjetio iz postova do sada ima podenciometar kojim stimas za koliko "lazes" ECU

Jer kako on rece pri manjim obrtajima smanjuje potenciometar, pri vecim povecava potenciometar......

Pazi,govorio sam o PWM-u to je pusni prekidac kojim mozes da stelujes Celiju da proizvodi vise gasa ili manje..to ti je obicni speed controler..kao onaj u sobama za pojacavanje svjetla ili smanjenje..samo sto se ovdje radi o DV struji.U pravu si ima obicnih EFIE koji se radi za potenciometrom..ali to je relacija izmedju Lambda sonde i kompjutera.

Sorry greska..radi se o DC struji..



HHO je idealan u sprezi sa fosilnim gorivom, sa jednom razlikom..Ugljo vodonik iz fosilnih goriva eksplodira..HHO implodira..snizava radnu temperaturu.Toplota je gubitak energije.Kao sto vidimo..svakako gori vodonik..u oba slucaja..Da ne bude zabune..Mnogi ce pomisliti tako agresivan gas ..moze stetiti motoru..Da bi motor isao samo na vodu treba mu 30 lpm ovdje se radi o marginalnim kolicinama od maksimalnih 5 lpm..za vecinu automobila na nasim prostorima 2 litra po minuti.Stanley Mayer je napravio 100% auto na vodu..od VW-a, nije radio keramicko tretiranje motora.Ovo napominjem da se odbaci svaka sumnja da HHO moze stetiti motoru, sto za plin iz mog iskustva ne bih mogao reci.Pri voznji uzbrdo nocu, narocito kada neko ide iza mene..bacim pogled na retrovizor..pri puniom gasu nema nikakvih tragova dima..ranije je bio oblak..bez obzira sto mi je motor u odlicnom stanju.Kada se ode na tehnicki..majstori udaraju po aparatu za ispitivanje izduva..misle da se pokvario aparat..Takva je situacija..samo iz ekoloskih razloga je sprava je najbolja do sad.Zamislite stare kamione i autobuse kad ste u koloni iza njih..teror..Naravno doci ce sve na svoje..zato sam i uzeo ucesca na forumu..da dam svoj doprinos.
 
Član
chvale je napisao(la):
superman je napisao(la):
hajd kad nekad budeš pravio to fino poslikaj, onda ubaci u diy i fino objasni, sve


[/quote]


[/quote]


[/quote

Evo, nekoliko vrsta koje sam radio ..i analogni EFIE..

Evo i PWM koji radim..
 

Prilozi

  • 02.JPG
    02.JPG
    80,9 KB · Pregleda: 32
  • 06.JPG
    06.JPG
    88,7 KB · Pregleda: 30
  • IMG_0266.JPG
    IMG_0266.JPG
    95 KB · Pregleda: 31
  • IMG_0237h.JPG
    IMG_0237h.JPG
    41,8 KB · Pregleda: 46
  • 11.JPG
    11.JPG
    91,8 KB · Pregleda: 34
Član
Uh dobra tema nema sta, ja sam koristio LPG na karburatoru Golf 2 i svaka rijec hvale za takvo gorivo, samo ako se redovno odrzava.
Sada vozam 206 cc 2.0 na benzin. Mrzim elektroniku fuj =(

Chvale kakva je situacija ovdje kod mene , posto francuzi su prepuni elektronike....
Ja mislim da nije bas tako lako ugraditi na ovaj motor ovakvu spravu, zamijenis sijalicu on na racunaru izbacuje gresku dok je ne ponistis preko racunara, mogu samo zamisliti sta bi se desilo kada bi mu poceo da cackam oko motora dodajem ovakve uredjaje i diranja lambda sonde.....
 
Član
takac je napisao(la):
Uh dobra tema nema sta, ja sam koristio LPG na karburatoru Golf 2 i svaka rijec hvale za takvo gorivo, samo ako se redovno odrzava.
Sada vozam 206 cc 2.0 na benzin. Mrzim elektroniku fuj =(

Chvale kakva je situacija ovdje kod mene , posto francuzi su prepuni elektronike....
Ja mislim da nije bas tako lako ugraditi na ovaj motor ovakvu spravu, zamijenis sijalicu on na racunaru izbacuje gresku dok je ne ponistis preko racunara, mogu samo zamisliti sta bi se desilo kada bi mu poceo da cackam oko motora dodajem ovakve uredjaje i diranja lambda sonde.....

Pravo da ti kazem, ja sam stara garda ali nemam nista protiv elektronike.To je neminovnost.Ipak je to mnogo preciznije pravljenje smese.Karburator je rasipnik goriva.Pazi Golf 2 ima 1600cc govorim o diesel-u,trosi 5l na 100km imao sam 3 komada..slava mu i hvala.Sad imam Passat-a 1900cc trosi isto 5l bez HHO- Booster-a ali ne mogu se te dvije masine porediti.Passat ide kao metak druga su klasa kola..a isto trosi kao stari spori Golf.Koji cijenim izuzetno..po meni najbolji brzohodni diesel u toj klasi.Zasto je Passat u ovoj situaciji? zato sto ima protokomjer i kompjuter, pa se smjesa pravi kompjuterski precizno.Ima mnogo da se pise na ovu temu.Sto se HHO-a tice to je prosto, i ako se cini da je nekakva visa matematika.Lambda sonda se ne dira samo se premoste zice izmedju sonde i kompjutera..nista se tu ne dira.Dao sam prije neki dan jednom taksisti da proba mog Passat-a koji je slabiji od njegovog..on ima onaj sa crvenim ( i )Kad je izasao iz kola pitao me..kad ugradjujemo HHO:lol:priznao mi je da moj ide mnogo bolje. Ovo je nova prica, i treba malo sacekati..doci ce sve na svoje.

Ova prica ne stoji u mjestu, svaki dan se nesto novo dogodi na planu HHO-a.Zamislite one generatore da kazem grijace u staklenim teglama to su bile Wet celije.Imale su 10% iskoristivosti..Danas imamo Dry Cell, preko 90% iskoristivosti.O elektronici da ne govorim.Pazite Stenley Mayer je napravio uz pomoc rezonantne elektrolize auto na vodu..Uz Teslinu pomoc.Naravno naftasi su ga otrovali.Sutra dan su mu usli u garazu i pokupili sve sto je radio.Ta stvar je zataskana.Evo sad pricaju o vodoniku, koji ce se praviti od nafte..gle cuda.Znaci mora se prodavati skupo gorivo..mislite da svaka auto industrija nema projekte auta koji rade na obicnu vodu.Naravno da imaju, ali Naftasi su u sprezi sa auto industrijom.Zato nemate auto koji trosi 2l na 100km..mislite da se ne moze napraviti..moze..moj passat trosi od 2,5 - 3l zavisi samo od moje volje.Ali stvari idu na bolje..ne predajemo se..
 
Član
chvale je napisao(la):
takac je napisao(la):
Uh dobra tema nema sta, ja sam koristio LPG na karburatoru Golf 2 i svaka rijec hvale za takvo gorivo, samo ako se redovno odrzava.
Sada vozam 206 cc 2.0 na benzin. Mrzim elektroniku fuj =(

Chvale kakva je situacija ovdje kod mene , posto francuzi su prepuni elektronike....
Ja mislim da nije bas tako lako ugraditi na ovaj motor ovakvu spravu, zamijenis sijalicu on na racunaru izbacuje gresku dok je ne ponistis preko racunara, mogu samo zamisliti sta bi se desilo kada bi mu poceo da cackam oko motora dodajem ovakve uredjaje i diranja lambda sonde.....

Pravo da ti kazem, ja sam stara garda ali nemam nista protiv elektronike.To je neminovnost.Ipak je to mnogo preciznije pravljenje smese.Karburator je rasipnik goriva.Pazi Golf 2 ima 1600cc govorim o diesel-u,trosi 5l na 100km imao sam 3 komada..slava mu i hvala.Sad imam Passat-a 1900cc trosi isto 5l bez HHO- Booster-a ali ne mogu se te dvije masine porediti.Passat ide kao metak druga su klasa kola..a isto trosi kao stari spori Golf.Koji cijenim izuzetno..po meni najbolji brzohodni diesel u toj klasi.Zasto je Passat u ovoj situaciji? zato sto ima protokomjer i kompjuter, pa se smjesa pravi kompjuterski precizno.Ima mnogo da se pise na ovu temu.Sto se HHO-a tice to je prosto, i ako se cini da je nekakva visa matematika.Lambda sonda se ne dira samo se premoste zice izmedju sonde i kompjutera..nista se tu ne dira.Dao sam prije neki dan jednom taksisti da proba mog Passat-a koji je slabiji od njegovog..on ima onaj sa crvenim ( i )Kad je izasao iz kola pitao me..kad ugradjujemo HHO:lol:priznao mi je da moj ide mnogo bolje. Ovo je nova prica, i treba malo sacekati..doci ce sve na svoje.

Ova prica ne stoji u mjestu, svaki dan se nesto novo dogodi na planu HHO-a.Zamislite one generatore da kazem grijace u staklenim teglama to su bile Wet celije.Imale su 10% iskoristivosti..Danas imamo Dry Cell, preko 90% iskoristivosti.O elektronici da ne govorim.Pazite Stenley Mayer je napravio uz pomoc rezonantne elektrolize auto na vodu..Uz Teslinu pomoc.Naravno naftasi su ga otrovali.Sutra dan su mu usli u garazu i pokupili sve sto je radio.Ta stvar je zataskana.Evo sad pricaju o vodoniku, koji ce se praviti od nafte..gle cuda.Znaci mora se prodavati skupo gorivo..mislite da svaka auto industrija nema projekte auta koji rade na obicnu vodu.Naravno da imaju, ali Naftasi su u sprezi sa auto industrijom.Zato nemate auto koji trosi 2l na 100km..mislite da se ne moze napraviti..moze..moj passat trosi od 2,5 - 3l zavisi samo od moje volje.Ali stvari idu na bolje..ne predajemo se..



Sve sto si rekao potpis 99% =),1% je sto na osnovu bernuijevih jednacina, zanemarujuci potrosnju karburator daje bolju snagu od elektronike. I ja mrzim elektroniku al moram ici u korak sa tehnologiom :(

Al od ove silne price ja nisam dobio odg na moje pitanje =)
 
Član
Moze se ugraditi u Peugeot 206 treba digitalni EFIE ..Sto se tice karburatora ..to je passe prica.Svidjelo se to nama ili ne..to su fakti,koje naravno nisam ja izmislio.Karburator je rasipnik goriva i ekoloski losa prica.A to da karburator daje bolju snagu..to prvi put ''cujem'' a imam vozacku od 1972 godine.Od kategorija nisam jedino za helikopter polagao..imam cak i instruktorsku dozvolu..sto znaci da sam morao polagati motoristiku,to je bilo kod profesora Torbice ..Navozao sam se auta i motora sa karburatorom.Ako mrzis elektroniku znaci volis platinsku dugmad, koju moras mijenjati svako malo..ili taj dio elektrnike volis ali sa karburatirom.Daj da se uozbiljimo.Formila 1 ne moze da bekne bez elektronike.O cemu mi pricamo.Ako ti se nesvidja moja prica ok.Ne moram vise ni jedne.pozz.
 
Član
chvale pozzz evo vako imam pitanje narijao si me pravo na ovu temu već 3 dana kad udjem na forum letim da vidim šta je u ovoj temi novo a moje pitanje bi glasilo ako bi ti rekao karakteristike motora i sve ostale info bil ti mogao napraviti shemu i reći koji materijali tačno su najbolji jer imam lika koji je spreman mi to skuckati pa da probam????
 
Član
Nema problema..pricaj.Napisi Marku auta godinu proizvodje,Koliko kubika ima motor..ima li lambda sondu ako znas je l uska ili siroka itd.Svaki detalj je vazan.
 
Član
pratim ovu temu evo otkad ali nisam htio nista pisati jer znam da je tu i elektronika umijesana s kojom treba imati dosta znanja, evo ponovo iscita cijelu temu i glava me zaboli od silnih informacija, drago mi je da ima ljudi koji to ovdje koriste ali vjerujem da cemo za 2-3 godine ovo u potpunosti iskoristavati svi jer se svakim danom unapredjuje i otkriva nesto novo u ovom pogledu i sigurno se isplate ovakvi projekti...
 
Član
Aferim! Majstore.

Pazi , dosta automobila moze bez elektronike..Sto se mene tice rjesavam sve do 2001 godine ..preko treba digitalni EFIE.Analogne radim.Mada radi se i na tome da se o digitalni odradi.
 
Član
chvale je napisao(la):
Aferim! Majstore.

Pazi , dosta automobila moze bez elektronike..Sto se mene tice rjesavam sve do 2001 godine ..preko treba digitalni EFIE.Analogne radim.Mada radi se i na tome da se o digitalni odradi.


valja znaci uzimat starog dobrog golfa i ugradit to cudo i vozikat se :cool:
 
Top