Grijanje problem

Grijanje problem

Član
Pozdravim svima.Radi se o Golf-u 3,1.8 55kw.
Vec duze vrijeme sam bez grijanja.
Auto u mjestu postigne radnu temperaturu od 90 stepeni,ali puse mlaka toplota.crijeva su vrela,i ona dva (ulaz/izlaz) na mali hladnjak,ali i dalje mlako.
Kada krenem da vozim,temperatura motora opada, ako je otvoreni put,kazaljka legne na dno,a u kabinu puse hladni zrak.
Prije samog problema,primjetio sam komadice crne spuzve da ispadaju iz ventilacija.Mene zanima je li neko imao slican problem,ili da zna rjesenje ovog problema?
 
Ti imas cini mi se dva problema.
Jedan je upravo te spuzvice sto izlijecu ktoz ventilacijski otvor.
A drugi je cini mi se termostat. Izvadjen il zakovao u tom polozaju.
 
Član
Ti imas cini mi se dva problema.
Jedan je upravo te spuzvice sto izlijecu ktoz ventilacijski otvor.
A drugi je cini mi se termostat. Izvadjen il zakovao u tom polozaju.

Hvala na odgovoru.
Znaci novi termostat,i skinuti konzolu kako bih dosao do ventilacije,i zakrpio to novom spuzvom.
Pokusat cu,pa javim rezultate.
 
Član
Jednostavno je otisle spuzvice na klapni..puse ono dobro al hladno ili mlako zato sto su rupe na klapnama..moras skinuti konzolu i sta vec treba jos i nalijepiti nesto tu da li karton ili filc od laminata bitno je da grije opet.
 
Član
Nije izvaden termostat jer bi mu uvijek bila temperatura na 0 tj. ne prikazuje ti nista. Ima u njemu termostat ali ocigledno nije dobar pa ga zamijeni i morat ces sredit spuzvice na klapnama. To mozes polijepit sa nekim tepihom ili onim tankim filcom. Neki rade sa tepisima iz auta :D
 
Član
Hvala na odgovoru.sutra cu u akciju.
Ja sam na dvici isto radio sebi skinu konzolu i zalijepio i zamjenio ventilator grijanja sto je ispod one police kod suvozaca i dere sad grije da valja...
slika-659585-53e73ca967b2a-default.jpg

etoo valjda sam pomogao ...
 
Član
provjeri termostat, iz iskustva ti govorim, temperatura motora 90 stepeni, a u autu -5, ladno puše..
 
Član
I ja sam nedavno sa starim radio na Golfu 3 te spužve. Zna li neko zašto uopšte postoje one rupe na klapnama? Zašto to nije iz jednog komada?
 
Član
Eh ovako raja.danas sam sa drugom skinuo crijeva koja idu u mali hladnjak,i ispralismo ga dobro.kupio sam termostat,8 KM, za moju trojku,ali je zahvat prevelik,pa ce to majstor da odradi.
Stavili smo karton preko hladnjaka,kompletnm duzinom i sirinom ispod maske,za 2 minute je ugrijan na 90,ne prelazi vise,a u toku voznje sasvim malo opadne temperatura,maksimalno do 70.Grijanje u kabini mnogo bolje.
Kad majstor zamijeni termostat,javim vam i taj rezultat.Hvala svima na odgovorima i vremenu, pozdrav.
 
Član
Neki renco je u pitanju,danas sam bio u radnji autodijelova,i taj mi je dao za moje auto. Vidjet cu sta mi ovaj majstor kaze,ako je smece uzet cu drugi.
Hvala na odgovoru
 
Top