grand cherokee??

grand cherokee??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ima li ko iskustva sa ovim autom.. mota mi se po glavi neka zamjena ali u sustini nis ne znam o jeepu. Jel kvarljivo, udobno, jel servis zara??? et ja lud za terencima a nem pojma o njima iz prostog razloga sto mi nisu ni izdaleka nikad bili dostupni. da ne bude zabune rijec je o ovako necemu http://www.market.ba/oglas/374982 ili ako se ne nadje povoljno onda eventualno starijoj verziji iz neke 2003-4 godine :icon_question:
btw ovo je super cijena a lareda aaaa?? iako je aukcija:cool:
 
hmmm nezz sta da ti kazem jaran mi je imao ovako nesto samo stariji model fkt auto je prebolesno al ako imas dubok djep nece ti predstavljati problem eto toliko od mene a javice se neko ko zna vise o ovome pa viidi :):):)
 
Član
Ima moj tetak Granda mislim 2002 god zlatne boje sa crnom zastitnom maskom naprijed i xenonima :D

Inache auto je stroj samo je malo hebeno za dijelove , oni ih nabavlja iz Cryslera iz Austrije i neke je narucivao iz Amerike koji si i u Austriji skupi ( prepreskupi ) , mislim da ovde kod nas nema dijelova nesto :icon_sad:
 
Član
ganjaj japanca il koreanca
jeep jok
3,1TD je dobar motor,oni stariji 2,5td i nisu bas
na benzince se niko ne zali,mislim da je onaj 3,7 sasvim ok za njega
a imas ih do 5,7,pa biraj:D
 
Član
Ima drug,što se tiče izgleda,unutrašnjosti i tako tih stvari perverzan je,normalno,hoće potrošiti a do sad se nije ni kvario pa za dijelove ne znam.U biti,auto je atraktivno ali treba para da se sipa i održava više nego neki npr. sličan europljanin ali to je i logično
 
Član
Ma buraz licno iskustvo buraz je vozio 2 god cherokee-a, i auto je do j...
Ne mozes povjerovat da terenac tako ide, a da je sminka tu nema pogovora...
Ali posto nista nije savrseno tako i jeep...
Guta corbu brate, ne mozes usut... Dubok dzep ti treba i do prodavnice da odes, a djelovi su jos prica za sebe...
Kod buraza se za te 2 god stvarno nije kvario ali, i sitnice koje se redovno mjenjaju su skupe do besvjesti i tesko se nabavljaju...
Eto pa ti vidi, buraz ga je na kraju prodao i sada vozi ML-a. Kaze da mu je on isplativiji, a i to je Mercedes...
 

BiT

Član
Ima moj drug jednog, stariji model, bas sa ovim motorom.
Nije imao nekih kvarova za sad(ima ga nekih pola godine), ali zato sve pare dade na gorivo, kaze da proguta sve sto naspes u njega.
Ako imas dubok dzep, kupuj, jer auto super ide, a i izgleda. :cool:
Za mene, pored tolikih Japanaca i Evropljana, Jeep bi mi bio na zadnjem mjestu.
 
Član
jeep kao jeep dobro auto,nijedan japanac i europljanin ne moze mu prismrditi sto se tice voznje van ceste,osim toyote naravno.
dijelove mozes nabavljati u svim chrysler centrima,imas u osijeku,imas u zagrebu,imas i u bosni mozda kod euroline,nisam siguran.bio je u sarajevu servis preko puta omv na barama,iam onaj yamaha motori,eh iza njega u garazama.vozio sam cherokee 6 godina,nikakvih kvarova na motoru nije bilo.
auto trosi,ali ako ti potrosnja nije bitna onda ne uzimaj to,uzmi sesticu tdi od 90 konja i rahat si.
dijelovi su svi skupi u europi,u americi su ko kod nas za dvicu golfa :)

ovaj novi cherokee mi nije nesto,ljepsi je stariji model za generaciju.
taj laredo pogotovo unutra je kao dacia logan,plastike neke ruzne...fuj,vidices kad sjednes u njega,volan ruzan,plastike ma sav je fuj unutra,a limited je vec bolji.
sto se tice motora,preporucio bi ti sto jaci motor,i benzinac naravno.a imas ih raznih,imas onoga SRT,0-100km/h 5sec,max speed oko 300 :):)

o koreancima dzipovima ne razmisljaj,pogledaj samo actyona,kyrona,rextona,musso,zivot ti se smuci od izgleda,pogotovo kyron i actyon ja bi bolje nacrtao a covjeka crtam glava i linija i linije za ruke i noge....
 
hvala momci na savjetima... ja sam nes mislio da ima neki servis i predstavnistvo jeepa u bih posto je bila prezentacija nekih modela kod katedrale nedavno... al ako treba da se peglam za djelove i narucivati iz tunguzije i da mi ih montira neki kvazi mehanicar nis od toga.:icon_cry: potrosnju bi nekako i prebolio ako je stroj.. ebi ga ne moze i jare i pare. bum pogledal neki japanos...
 

MTR

Član
ako ces terenca samo Land Cruiser,Nissan Patrol ili Mitsubishi Pajero , kod Jeepa je problem sa Quadra Tracom ako ga ima ugradjenog , kad dekne niko ne zna napravit. Japaneze su kraljevi sto se tice terena ( ne spominjem ostale zbog velike rarzlike u cijeni - G , ML , GL , X5 i nije terenac ) sretno u odabiru
 
Član
pa anravno da imas jeep predstavnistvo,chrysler,jeep to je to,otidji u euroline ili ko vec prodaje u sarajevu i reklamira se po novinama.imas sve dijelove i servis ovlasteni :)

nema problema sa dzipovim quadratec,ili quadradrive pgonom na 4 tocka,ima problema kad niko od nasih savjesnih vozaca dzipova ne mjenja ni ulje nit gleda imal ulja u diferencijalima,nego samo sipa goriva,konta dzip je svaki ko lada niva vozi ulijeci u rupe koliko hoces,vozi po makadamu 200,nece mu nista biti,jer boze moj dzip je to :)
u prvoj generaciji grand cherokeeja je bilo problmea sa quadratec,tad se tako zvao sad je quadradrive cini mi se,problem je bio slab odziv kad pocne da proklizava,ak se ne varam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top