Golf2 1.6 B

Golf2 1.6 B

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raja daj mi pojasnite par stvvari

Ovako dali je istina da motor dok radi u slucaju da mu otvoris poklopac od ulja nebi smio bacati ulje ili je to jos jedna babija prica .
 
Član
Ako se radi o benzin motorima, ne smije bacit ni zeru ulja,a bijelog dima gotvo ni zere,al eto..Ako se radi o dizel motorima isto tako! Samo sto ce vecina dizela bacit malo magle na cep!..Naravo rijec je o polovnim autima! Ako baca ulje na cep, ili roka bijel dim, bjezi od toga... :)
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Ako se radi o benzin motorima, ne smije bacit ni zeru ulja,a bijelog dima gotvo ni zere,al eto..Ako se radi o dizel motorima isto tako! Samo  sto ce vecina dizela bacit malo magle na cep!..Naravo rijec je o polovnim autima! Ako baca ulje na cep, ili roka bijel dim, bjezi od toga... :)

potpis za ovo bjezi kolko te noge nose :) i izvadi sipku od ulja dok radi ako ne promjeni zvuk tj. ne oslabi takodjer bjezzzzzz
 
Član
Onda je problem u tebi ako jos uviek stojis pored tog auta i premisljas se umjesto da bjezis :D
 
Član
hahah ma nije moj auto ali prijatelju se to desava a neko mu rekao za to pa zato pitam da vidim vase misljenje.

Jel zna neko zbog cega je to
 
Član
U zavisnosti od izvedbe motora svaki mora bacati ulje kad mu odvrnes cep.Druga je stvar sto pojedini motori imaju poklopac preko bregaste pa mozes skinuti cep i nece bacati ulje.
Kad riknu karike bacat ce ulje na sipku jer propusta kompresiju u karter.
Kad riknu bifoni(gumice na ventilima)trosit ce ulje i pusit na auspuh jer ga sagorjeva.

Ovo sto si ti naveo da baca ulje na cep nista neznaci.Ako nema zastite preko bregaste ispod ventil dekla bacat ce ulje jer je bregasta potopljena u ulju i kad se okrece razbacuje ulje.Samo je razlika sto neka manje a neka vise u zavisnosti koliko je motor presao i koliko je bregasta pohabana.Ali u principu nista neznaci.
 
Član
taj poklopac je tu sa razlogom, da se ulje ne razlijeva bespotrebno po poklopcu dekla nego da ide na bregastu gdje potrebno :)
 
Član
e sad jos jedno pitanje za znalce

ja koliko sam razumio princip rada motora onda u tom djelu gdje bregasta osovina nebi trebalo biti nikakvog jaceg pritiska osim mozda onog kojeg stvara sama bregasta svojim kretanjem znaci ukoliko poklopac samo stavis bez da ga zavrnes onda nebi trebao da leti jesam li u pravu? ispravite me ako grijesim i znal neko sta bi bilo u pitanju ukoliko se to desi mozda karike ili nesto drugo.
 
Član
Ako sam te razumio mislis na cep poklopca venitla! Spadne ako ga stavis,a ne zavrnes, to znaci da baca dim! Na odusak, tj maglu! Ja koliko se razumijem ne bi smio cep da pomakinje sa tog mjesta da bi motor bio u solidnom stanju,a ko se cep trese ili ako spadne, znaci da pusi na cep! I da motor nije cemu!
 
Član
da o tom cepu se radi
ali sad nije mi nikako jasno
bas ja i prijatelj gledali tog nekog golfa i ima sve te simptome znaci baca ulje na cep kad odvrnes onda kad stavis cep a ne zavrnes trese se i nekada i padne onda motor ima neki neujednacen rad nemiran

ali auto ide vuce stvarno nema da gubi snagu ili nesto tako stvarno ima snage za 1.6 benz.
zbog cega se onda ovo gore navedeno desava jeli to neki veliki problem u motoru i sta bi trebalo mjenjat ako neko zna ovako da bubne napamet.
 
Član
Druze veoma tesko je ovako napamet lupiti a i krajnje neozbiljno bi bilo.
Ako motor nemirno radi cep mora spast jer nije pritegnut.Pusil na auspuh,bacal ulje na sipku,pusil na iber lauf?????Imali kakvih cudnih zvukova pri radu motora?To su neke stvari koje mi nemoze vidjeti preko tastature.To moras ti ili da odvuces auto nekom majstoru da ga pregleda.Mi sto se tice nekih stvari ti mozemo napisati teoretski sta i kako ali stvarno stanje je kod tebe i mi nemamo uvida u njega.Neko ce ti ovdje reci da taj golf nevalja a neko ce ti reci da je dobar.Jer niko od nas u sustini nezna sta je u njemu niti kako izgleda.Znaci najbolje bi bilo da ti tog golfa odvuces nekom majstoru koji zna svoj posao i koji ce ti to detaljno pregledat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top