Fiat Stilo 1.9 Karavan, zamjena gornje sijalice na gepeku ?!??

Fiat Stilo 1.9 Karavan, zamjena gornje sijalice na gepeku ?!??

Član
Pozdrav,

da li neko ima iskustva sa ovim, naime - skinuo sam kompletnu plastiku gepeka i crnu i bijelu, i dalje mi nije jasno kako do sijalice ?!???
Vidim samo dvije matice koje vire iz okvira ali u kontra stranu.
Šta još treba skinuti ?
 
Član
Evo pošto vidim da niko nije uključen, samo da javim da sam napravio štop svjetlo.

Šta je zapravo bio kvar:

- odšarafao sam crnu plastiku gepeka, ali nisam ona dva imbusa u onim ručkama...
- odšarafao sam bijelu plastiku (šarafi sa strane i šarafi ispod ove crne plastike)
- skinuo bijelu plastiku sa gornjeg dijela (žabice) i pri tom polomio dvije žabice (jer nemam pojma kako su zamislili da se to skine uopšte)
- onda sam došao do kabla i dvije matice (koje sam gore pominjao), pošto sam kupio cjevaste ključeve sada ih mogu odvrnuti
- odvrnuo te dvije matice i odvrnuo još dvije matice koje drže onaj pokrov gepeka...
- pokrov se tada skine kompletan
- na vrhu je štop svjetlo i crijevo za brisače
- štop svjetlo je sa konektorom spojeno sa kablom, skinuo konektor - oksidiran !!! očistio ga, našpricao, i ispitivačem provjerio da li struja dolazi do njega (dolazi !), naravno - moram stisnuti kočnicu (zamolio ženu da skuha kafu i dođe da mi pomogne :))
- pogledam samo svjetlo (unutrašnji dio konektora) viri samo jedan izvod - DRUGI PUKAO !!!
- nisam mogao skinuti ovo svjetlo sa plastike jer su šarafi koji ga drže toliko zarđali - jednostavno se nisu dali odvrnuti !
- malom brusilicom (ona za poliranje) izrezao glave šarafa i izbacio svjetlo napolje
- jedva sam rastavio i samo svjetlo, jer je zaliveno ljepilom...
- zaletovao dvije žice na izvode (led diode su u pitanju) i izvukao ih iz svjetla...
- vratio sve nazad i zaljepio svim i svačim (neostikom, topljivom plastikom, dvokomponentim ljepilom itd....)
- spojio - RADI !!!

pola dana muke oko štop svjetla, ali mi je drago da je proradilo jer me nešto kopkalo - iako su drugi govorili - ma hajde - šta će ti !
 
Top