Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp - trom

Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp - trom

Član
Primjetio sam da mi je Stilo malo tromiji nego sto je bio kada sam ga kupio. Onomad, kada pritisnem gas do daske, blago receno poletim...sada je nekako trom do paljenja turbine, pa tek onda povuce momacki. Majstor mi je nedavno osictio EGR ventil, ali nisam primjetio neku razliku...
Da li je moguce da se motor umrtvio, posto mi je vecina voznje gradska... ?
 
Član
dumpors je napisao(la):
nije moguce, mislim da te egr zeza, ciscenje nema veze s tim, zablindiraj ga pa probaj

Blindiranje EGR ventila mi nije jaca strana, pa cu to morati prepustiti nekome strucnijem. :D
Koliko sam te shvatio, treba da probam kako se auto ponasa bez EGR-a?
I ukoliko bude do toga, ukoliko dobije na snazi... sta je sljedeci korak (posto kazes da se ciscenjem nista ne mijenja)? Zamjena ili?
 
Član
Blindiranje nije neka nauka ali opet bolje da ti neko to odradi,ni ja mozda ne bi smio sam. Ako se bude bolje ponasao, ostavi tako i nista ne diraj, osim ako ti ne izbaci gresku,ali mislim da na tim motorima ne izbacuje,nego sve bude super;)
 
Član
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)
 
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:
 
Član
raymo je napisao(la):
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)

Filter nedavno zamijenjen, sumnjam da je do njega. A na autoputu je bio prije 15 dana, ali bez nekih poboljsanja...

Yugo Masina je napisao(la):
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:

Ovo mi juce jedan covjek rece. Posto taj protokomjer nije bas jeftin, kaze da prvo izvadim i ocistim ovaj svoj, pa cisto da vidim ima li promjena u ponasanju. Ako ih bude, onda je valjda on pri kraju...
Koliko si ga ti platio, ako nije tajna?
 
Član
u mene je stilo s tim motorom 2x skroz gubio gas, jednom izgubi odvucem majstoru, skine EGR ocisti ga vrati auto se normalno ponasao, nisam vozio ni 7 dana opet isti problem, proguglam malo i nadjem da je najbolje da ga zatvorim, dignem rukave dignem haubu i sarafaj, zatvorim ga i sve 5 evo ima 3-4 mjeseca, nijedan vise problem odkako sam ga zatvorio.. znaci kad sam ja uspio sam to odraditi sto nebi i ti mogao..
 
Član
Starday je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)

Filter nedavno zamijenjen, sumnjam da je do njega. A na autoputu je bio prije 15 dana, ali bez nekih poboljsanja...

Yugo Masina je napisao(la):
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:

Ovo mi juce jedan covjek rece. Posto taj protokomjer nije bas jeftin, kaze da prvo izvadim i ocistim ovaj svoj, pa cisto da vidim ima li promjena u ponasanju. Ako ih bude, onda je valjda on pri kraju...
Koliko si ga ti platio, ako nije tajna?
Evo ja imam ponudu za tebe ako mislis da je do protokomjera javi se na pm imam ja protokomjer od stila viska dacu ti da probas ako bude to to dogovoricemo se oko cijene! Da ne bacas pare beze uzmi i probaj!
 
Starday je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)

Filter nedavno zamijenjen, sumnjam da je do njega. A na autoputu je bio prije 15 dana, ali bez nekih poboljsanja...

Yugo Masina je napisao(la):
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:

Ovo mi juce jedan covjek rece. Posto taj protokomjer nije bas jeftin, kaze da prvo izvadim i ocistim ovaj svoj, pa cisto da vidim ima li promjena u ponasanju. Ako ih bude, onda je valjda on pri kraju...
Koliko si ga ti platio, ako nije tajna?

U Motorexu je bio 400km "orginal",i ja odem kod covjeka sto donosi polovne djelove,kaze on garancju daje i sve ja odem kuci stavim druga prica auto prima gas sve bez problema,on kaze 80km!!!
 
Član
Yugo Masina je napisao(la):
Starday je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)

Filter nedavno zamijenjen, sumnjam da je do njega. A na autoputu je bio prije 15 dana, ali bez nekih poboljsanja...

Yugo Masina je napisao(la):
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:

Ovo mi juce jedan covjek rece. Posto taj protokomjer nije bas jeftin, kaze da prvo izvadim i ocistim ovaj svoj, pa cisto da vidim ima li promjena u ponasanju. Ako ih bude, onda je valjda on pri kraju...
Koliko si ga ti platio, ako nije tajna?

U Motorexu je bio 400km "orginal",i ja odem kod covjeka sto donosi polovne djelove,kaze on garancju daje i sve ja odem kuci stavim druga prica auto prima gas sve bez problema,on kaze 80km!!!

Koja su to djubrad. Cuj 400 km. MAF za Stila 1.9 85kw u ovlastenom servisu u Sarajevu placen oko 250 km, i to prije skoro 3 godine.
 
Član
Zamijenjen protokomjer, EGR blindiran - stanje isto. Moze on jos bolje da vuce, ubijedjen sam.

Sta je naredno sto se cisti/mijenja/blokira? :)
 
Član
Pokazujel sta na dijagnostici neki kvar :icon_question::icon_rolleyes:

provjeri i katalizator da nije zapusen :icon_rolleyes:
 
Član
Mozda je glupo pitanje, ali u kakvom je stanju lamela? Jeli moguce da ona proklizava pa auto ne vuce?
 
Član
Starday je napisao(la):
Zamijenjen protokomjer, EGR blindiran - stanje isto. Moze on jos bolje da vuce, ubijedjen sam.

Sta je naredno sto se cisti/mijenja/blokira? :)

Malo previse izgleda ocekujes od tog motora..
 
Top