DZUDZAN- Sta je to ???

DZUDZAN- Sta je to ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle, sta je to DZUDZAN i posto vidim da su mnogi culi, al niko ga nije video, dal neko moze da kaze nesto vise o tome, kako izgleda.... Ev ja za sada naso da lici na ovo:
http://www.minambiente.it/immagini/biblioteca/natura/iconografia/carnivori/immagini/19.gif
A ovo je neki opis:
http://www.imotskenovine.hr/Imotski/Zanimljivosti/Dzudzan.html

Ak neko ima vise informacija neka napise ovde....
 
Član
uglavnom pregazio sam jednoga autom i deda ih je par u zamku ufatio mala zivotinja velicine macke crne boje sa velikim dlakavim repom hrani se pilicima i jede grozdje i voce kad se uvali u kokosinjac podavi kokose vecinom samo jednu odvuce ostale zadavi kod nas u hercegovini ih ima u velikom broju pogotovo zadnjih godina nakotilo se toga ali neznam kako se sluzbeno zove cim na sljedeceg naletim slikam pa da podjijelim sa rajom informacije
 
Član
citao sam ja slao mi je BMW-GTI ispade neki domaci CUPAKABRA;) btw: CUPAKABRA je mexsicka tajanstvena zivotinja sise krv i neki kazu da hoda na dvije noge nikad i niko je nije uhvatio al otisaka metar imaju;)
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
zove se kuna ili lasica na nasem jeziku inace dosta ih i kod mene ima

Nije to to što si rekao.... džudžan je skroz drugo... davi sve manje životinje koje može da savlada... vidio sam nekad davno i živu tu zvijer... ned'o Bog da je to veličine psa, pa to bi bilo opasno po stanovništvo...

Dakle brza je, uhvatit istu je nemoguće na neki jednostavan način... već nekom zamkom i slično... ned'o Bog doću i susret sa njom golim rukama... Kao i svaka druga zvijer i džudžan je isti, poludi u kavezu gdje sam ga ja gledao ;)
 
Član
nije to tvor tvor je smrdljiva zivina koje nema u biH uopce imamo sam mrdljive jazavce koji su Ok daju se pripitomiti ako se mladi ufate ima kod nas lik hvata ih zive ima 2 ispod kuce u kanalima zive sta je sagradio bio je u zivoj istini covjek
a kune i lasice sam isto gledo stari je lovac pa ima pse za lov na ta govna mala koja samo stetu prave lasica je mala kao stakor neki veci a kuna je duga zivotinja niska na nogama i jebeno brza i opasna kad se uhvati i kune i lasice se hvatau jednostavno sa obicnom plasticnom cijevi od vode a dzudzan je malo nezgodan tesko popusi foru deda im skuzi ulaz kad je kisno vrijeme i tu postavi osac ( onu omcu od zice ) i to je mozda i jedini nacin da se uhvati
 
Član
Meni je lasica zadavila kineskog patka i otkinula mu glavu, bio mi je bolji nego bilo kakav pas :icon_mad:, kod mene vazda ima tih ruznih zivotinjica koje stetu nanose... a znam vidjeti kod sebe fazane, lisice... itd..
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Meni je lasica zadavila kineskog patka i otkinula mu glavu, bio mi je bolji nego bilo kakav pas :icon_mad:, kod mene vazda ima tih ruznih zivotinjica koje stetu nanose... a znam vidjeti kod sebe fazane, lisice... itd..

A kako izgleda kineski patak:icon_question:
 
Član
dudzan ne znam sta je:icon_biggrin:
al znam da najvise mrzim lisice:icon_mad: prije 6 dana lisica usla mom sarplanincu u box pa u kolibu i napala ga:icon_mad: ako dobije bjesnilo ubit cu se
 
SamiRX-8 je napisao(la):
Meni je lasica zadavila kineskog patka i otkinula mu glavu, bio mi je bolji nego bilo kakav pas :icon_mad:, kod mene vazda ima tih ruznih zivotinjica koje stetu nanose... a znam vidjeti kod sebe fazane, lisice... itd..

cuj kineski:icon_question:
mislis oni plasticni sto se kupe kod kineza :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Meni je lasica zadavila kineskog patka i otkinula mu glavu, bio mi je bolji nego bilo kakav pas :icon_mad:, kod mene vazda ima tih ruznih zivotinjica koje stetu nanose... a znam vidjeti kod sebe fazane, lisice... itd..

cuj kineski:icon_question:
mislis oni plasticni sto se kupe kod kineza :lol: :lol: :lol: :lol:

samirov kineski patak je lako prepoznatljiv - vozi na wankel pogon

:lol:

sad ozbiljno

kaoya011.jpg


maaa ja reko ozbiljno!

240px-Mandarin.duck.arp.jpg


jel ovak nesto samire? mandarinske patke
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top