BMW E30 motor

BMW E30 motor

Član
Pozdrav svima....
imam BMW E30 316i 1988.godište ajnšpric....motor je mislim model M10 onaj stariji jer je to prijelazni model sa 75KW i 1800 ccm.......problem je u tome šta mi je puko jedan ventil i napravio havariju (puko klip, oštećena glava i stubline).....pošto nemam računa to popravljat našo sam drugi motor koji je (naizgled) takav isti ali s karburatorom .....pa me zanima da li se to može napakovat u moj ajnšpric.....ako neko ima neko rješenje ili motor da proda da mi odgovara nek se javi hitno mi je ......
 
Član
Moze... Samo sa tog motora skini usisnu granu i karubrator, a stavi svoj granu sa diznama (ja mislim da bi sve trebalo pasati seraf na seraf) i ubaci ga kod sebe u auto i to je to... Ja mislim da je to sve isto jer se fabrici ne isplati praviti 6 razlicitih glava motora za ista auta... Npr. na forda pase sve seraf na seraf...
Odakle si? ima ovaj jedan moj kolega bavi se pretezno BMW-ovima serije 3 i 5
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ide to glatko.....

i ja mislim.......al me jedan majstor zbrko kaže da usisi neće odgovarat kao nisu istog oblika i neku pumpu AC čini mi se da je spomenuo da neće odgovarat......imal to ikakvog smisla šta on priča ili imaš iskustva da će to pasat......
 
Član
evo da kažem da sam juče završio s ugradnjom i sve je prošlo više-manje glatko.......pali...vozi....
jedini problem ako netko ima rješenje kakvo je što mi ekometar ( treutna potrošnja ) ne radi
i kazaljka od obrtaja mi varira - skače u nekih cca 500-1000 obtaja ali motor mirno radi, znači nije problem s motorom.............ako neko ima kakav savjet........
 
Član
probaj za pocetak staviti drugi sat....i tamo gdje je ECU imas jedan džek sa 3 pina....to mora biti spojeno....
 
Član
-Suki- je napisao(la):
probaj za pocetak staviti drugi sat....i tamo gdje je ECU imas jedan džek sa 3 pina....to mora biti spojeno....

sat je ispravan 100% jer je sve radilo prije ubacivanja ovog motora....i kazaljka od ekometra nekad al samo nekad kad dadnem kontakt se pomjeri do kraja ( što znači da ima neki kontakt jel tako?) al ne funkcionira dalje u vožnji......i obrtaju isto rade al onako po mojoj slobdnoj procijeni kad vozim na 3000 obrtaja konstantno kazaljka pokazuje cca 1800 - 2300 ...otprilike......imal kaki konektor ili senzor da ga malo očistim ili tak nešto.....
 
Član
Evo samo da kažem kaki sam baksuz s BMW-om.....nisam se ni dva dana vožao s novoubačenom mašinom i prozveckali ležajevi na radilici........et........auto trenutno kod majstora......
 
Top