blokada motora

blokada motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
moze neko ukratko da objasni sta je to..msm znam sta je blokada,ali nudi mi covek razvodnika sa blokdaom do 6800 obrtaja,meni je mk1 inace 1100ccm...
 
e jbg sad,nznm ni ja to,znam samo da mi covek nudi razwodnik sa blokadom na 6800obrtaja...:icon_question::icon_question::icon_question:

tacinje to je ruka razwodnika sablokadom...
 
Član
blokada laički receno je da nakon odredjenih obrtaja motor ne proizvodi nikakvu snagu... recimo iskra svijece se ne pali i kako tako obrtaji ne rastu
 
Član
sta ce ti razvodnik citav:icon_question::icon_question: treba ti samo rotor od Golfa II 1.3 to ti je oko 20KM skini svoj baci stavi taj i lupaj dok ne zariba.:123:
 
ne ne ne.pogresno sam rekao,samo ruku razwodnika...jel ima neko neki klip da postawi da widim kako se to cuje...
 
sto bolan ne kupis motor 1.8 ili GTI moze se nac do 200KM, ja ne znam sta mislis postic sa tim 1.1 motorom
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
sto bolan ne kupis motor 1.8 ili GTI moze se nac do 200KM, ja ne znam sta mislis postic sa tim 1.1 motorom
ovo sam cekao :lol:

to ti je onaj hepek u razvodniku samo na ovom ima malo vise djelica ima jedna opruga koju centrifugalna sila na velikim obrtajima isteze i bozijim davanjem pocne prekidat struju i tako dobijas blokadu na recimo 6200 ;)
 
kupio bih ja gti-a ali nmg dwa auta da napajam,wec imam auto 2.0 150ks,ne mogu i u golfa da sipam swaki dan...kod nas u bgu gorivo 110dinaraa(1.3evra)mnogo bre...msm mnogo za mene jer ne radim,jos idem skolu...
 
Član
Prijatelju jako prosto samo nabaviš razvodnu ruku (rotor) razvodnika palenja od dvojke koja ima mehaničku blokadu i zameniš je sa tvojom :D

ovako je kod tebe
[attachment=31274]
a treba ti nešto poput ovoga
[attachment=31275]
ovo su i meni rekli juce.ali nisam jos probao.on sto mi je rekao imao je ovo na golf mk1 1.1 carbrio.ja sam ga pitao kako ovo da izvedem kod moj 1.8 8v?on mi je ovo rekao.
pozz
 

Prilozi

  • 1701018.JPG
    1701018.JPG
    19 KB · Pregleda: 3
  • 2701006.JPG
    2701006.JPG
    30,9 KB · Pregleda: 9
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top