BiH ima 4.590.310 sta­no­vni­ka!

BiH ima 4.590.310 sta­no­vni­ka!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edoze je napisao(la):
LudoA je napisao(la):
Pa valjda preko CIPS-a? :icon_question:

pa cips valjda radi samo sa starijim od 16 godina,tj. oni koji mogu dobit licnu:icon_question:

samo koliko ih ima neprijavljenih....:icon_question:
koliko ima državljana BiH koji zive u USA, EU itd....i oni imaju nasu licnu
 
Član
edoze je napisao(la):
LudoA je napisao(la):
Pa valjda preko CIPS-a? :icon_question:

pa cips valjda radi samo sa starijim od 16 godina,tj. oni koji mogu dobit licnu:icon_question:

Pa pise broj clanova... uostalom imaju i rodni listovi, recimo da negdje imaju zajednicku bazu rodjeni/umrli, oduzmi i eto ti broja "sluzbenog".
 
Član
LudoA je napisao(la):
Pa pise broj clanova... uostalom imaju i rodni listovi, recimo da negdje imaju zajednicku bazu rodjeni/umrli, oduzmi i eto ti broja "sluzbenog".
koliko ih ima u dijaspori onda...nema u BiH ni blizu 4,6 miliona
rodjeni su ovdje al ne zive,ovo se moze znati samo popisom stanovnistva;)
 
pa nije to bas da se ne zna nista bez popisa, jer vode se evidencije rodjenih i umrlih, priavljenih/odjavljenih u cips...ali ovo su tzv sekundarni podaci, tako da se ne mogu smatrati kao relevantni i 100% precizni.
 
Početnik
bulex je napisao(la):
pa vec ima plan npr za tuzlu da se siri...
pored plana koji bulex pominje, postoji (vec par godina) aktivan rad na tome da se tuzla, zivinice i lukavac spoje u jedan grad sa nekoliko opcina (mislim da tuzla jos uvijek nije dobila status grada, mada je prosle godine bilo price o tome da jeste, ali izgleda da je zastoj nastao u tome sto u tuzli jos nisu odvojene opcine unutar nje). prva intenzivna akcija na spajanju je bila prije 2-3 godine kada se pokusalo napraviti jedno zajednicko preduzece pod nazivom vodovod i kanalizacija, ali se celnici triju opcina nisu uspjeli usaglasiti sa kantonom.

emir_89 je napisao(la):
ja kolko sam cuo price, procena je oko 3,5...
zavod za statistiku cesto navodi podatak od 4.5 miliona, ali isto tako u nekim dokumentima navodi i ovo od 3.5. do popisa stanovnistva se nista nece moci utvrditi, a tu je - kao sto rekose - uvijek i pitanje dijaspore sa bh licnim kartama + strani drzavljani koji zive u bih, a nisu prijavljeni ovdje (mada je to daleko niza cifra od one vezane za dijasporu)

knoxville je napisao(la):
ja koliko znam popis stanovnistva treba da bude 2011...
da, tako planiraju, zavod za statistiku vec dvije godine radi na pravljenju obrazaca (koji su, vjerovali ili ne, "preuzeti" iz jednog programa u domenu razvoja, koji je proveden u nekoj od africkih zemalja), a prije nekog vremena su poceli i da rade na stvaranju baze osoba koje ce raditi u procesu popisa stanovnistva.
 
Član
Sarajevo nema sigurno preko 500 000,a vec sad se svasta racuna za Sarajevo,kako li ce tek poslije biti ako se bude spajalo...
 

JD.

Član
joj jeste smijesni pa ne moze niko znati koliko tacno u odredjenom trenutku ljudi boravi u BiH ili u pojedinom gradu...

a to za Sarajevo i 800.000 ne misle na samo na grad sarajevo nego i na okolne opstine...

a eto dobri smo,ima nas ko neko predgradje New Yorka ili Londona :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top