BiH ima 4.590.310 sta­no­vni­ka!

BiH ima 4.590.310 sta­no­vni­ka!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ev´ bezze trazim po netu koliko Bosna i Hercegovina ima stanovnika, koliko ovi veci gradovi imaju i naletim na ovo.

http://www.islambosna.ba/forum/politika-i-aktuelnosti/cia-sa269inila-statistike-bih-znaju-ta269an-broj-stanovnika/

+ Nadjem da Sarajevo ima priblizno milion stanovnika (neki kazu oko 800 hiljada), Mostar oko 130 hiljada, Banja Luka oko 300 hiljada, Tuzla oko 200 hiljada... itd itd...
Jos je zanimljivo da gradovi tipa Mostar, Zenica, Sarajevo nemogu josh mnogo da se sire. Za glavni grad se procjenjuje da je maximalni moguci broj stanovnika(uz odgovarajuce objekte) oko 1 500 000 do 2 miliona. Dok gradovi BL, Tuzla mogu znatno da se sire jer imaju nekakve lokacije(pojma nemam koje:icon_biggrin:)
... Ovi podaci koje sam naveo su neprovjereni, tako da me ne napadate ako sam negdje pogrijesio;)

p.s.

Ameri- CIA su cudo:):cool:
 
Član
pa vec ima plan npr za tuzlu da se siri... jos mnogo.... a umjesto da se siri... oni nabijaju zgradu uz zgradu... zatvaraju neke zgrade da bi izgradili nove... nekad davno sam gledo taj plan... znam da su sva ona nepopunjena brda :D u planu da se popune :D al ko ce ti znati od kad je to bilo...... a ja mislim da u bosni trenutno ima priblizno 2.5 miliona... kad uzmes da nas je 91 bilo 4.3 pa sta je naroda otislo iz zemlje, poginulo a natalitet i nije neki bas... a i negdje sam procito da se cifra krece oko 2.5-3.0 miliona.... ko ce ti ga znati
 
Član
Oko Bana Luke ima "utvaja" za bar jos dvije Banja Luke....:lol::lol::lol:

Pod hitno uvesti zabranu reklamiranja durex-a....:cool::cool::cool:
 
Član
Sina je napisao(la):
Oko Bana Luke ima "utvaja" za bar jos dvije Banja Luke....:lol::lol::lol:

Pod hitno uvesti zabranu reklamiranja durex-a....:cool::cool::cool:

Samo brate usraše je sa ovim zgradama ...:icon_mad:
 
Član
bulex je napisao(la):
pa vec ima plan npr za tuzlu da se siri... jos mnogo.... a umjesto da se siri... oni nabijaju zgradu uz zgradu... zatvaraju neke zgrade da bi izgradili nove... nekad davno sam gledo taj plan... znam da su sva ona nepopunjena brda :D u planu da se popune :D al ko ce ti znati od kad je to bilo...... a ja mislim da u bosni trenutno ima priblizno 2.5 miliona... kad uzmes da nas je 91 bilo 4.3 pa sta je naroda otislo iz zemlje, poginulo a natalitet i nije neki bas... a i negdje sam procito da se cifra krece oko 2.5-3.0 miliona.... ko ce ti ga znati

ja kolko sam cuo price, procena je oko 3,5... a nasmija me ono gore, sarajevo oko milion, sto je puno, puno :lol: mada ujutro kad gledas ona silna auta i guzvu, covjek bi reko da ima 3mil...
a sto se tice sirenja gradova, nekad sam cuo neku pricu kako je postojao neki plan da se sarajevo prosiri do zenice, tj da se spoje. et bio bi mi edo komsija :lol:
 
Član
ja koliko znam popis stanovnistva treba da bude 2011..a mislim da nas u BIH ima 3.5 - 4 mil a u Sa oko 500 - 600 hiljada..a za spajanje sam cuo da bi trebalo visoko da se spoji sa Sa :/
 
Član
kote se ljudi pravo:lol:
4.590.310 ima srecu da zivi u BiH...ostali nemaju tu srecu,al imaju sve ostalo:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top