Auspuh u ventilaciji?

Auspuh u ventilaciji?

Član
Dok grijač radi kako bilo, na najjačem ili najslabijem, ne osjeti se ništa, (povremeno zamiriše benzin :D). Ali čim ga isključim osjeti se još nešto, isto ko auspuh, i to me je počelo brinuti. Sad dok je bila hladnoća, baš sam pratio, i vidim kod ventilacije odmah pri dnu šoferšajbe, formira se ko plavkasto-žut trag na staklu (dok je isključen grijač, čim ga raspalim, još se malo osjeti kako smrdi pa nestane skroz). Sad i dok je toplo, ne formira se tolko lahko, al se stvarno osjeti miris auspuha.

Kontam ja šta može bit, dihtung od izduvne grane ili nešto? Znam da ima ogromno crijevo koje ide od poklopca/štitnika izduvne grane do nekakve crne kutije jbg, ali ne znam je li to to. Je li treba novi filter kabine?

Da dodam: Nekakav crni pelc mi iz ventilacije ispada otkako sam kupio auto, ali samo kad na najjače ukljucim, i to sve sitni komadići.

Bilo kakav savjet je dobro došao :D
 
Poslednja izmena:
Član
Ako se ne osjeti ništa kad je grijanje upaljeno , znači da ne vuče izduvne gasove , jer bi se oni osjetili i na upaljenom grijanju.
Kod tebe je vjerovatno problem buđav ventilacioni sistem , posebno ako imaš klimu , to je 100% , vjerovatno je i filter kabine u takvom stanju , pa dok god toplina ne istera vlagu iz sistema osjeti se ustajali smrdljivi vonj.
A to što ti leti iz ventilacije je raspadnuta spužvica koja služi kao dihtung na klapnama koje raspodjeljuju zrak.
 
Top