Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Član
Pa tako nam i treba kad pustimo da nas seru trebali bi se organizovati masovni ili protesti ili neki bojkoti ovo vise nema smisla.
 
Član
Ljudi gdje se obavlja atest? Ja sam iz Novog Travnika, pa gdje mi je najblize? Ima li gdje u Zenici?

A takoder kao vi mislim da je atest previse para, nadam se da ce ga "malo" spustiti.
 
Član
menjic je napisao(la):
Upravo veceras sam cuo pa da podjelim radosnu vijest :)

Moguce je da se ili vrati cijena atesta na staru ili makar priblizno staroj ali najvjerovatnije uskoro nece ostati ova koja je sad :icon_smile:

To je zato jer su se neki već organizovali....;)
 
Član
Aj neka, drago mi je ako je tako.. da se bar u nečemu možemo organizirati...koda živimo u dolini meda i mlijeka, ništa nam ne smeta...;)
 
Član
Ma ja neznam gdje vi to sve cujete prijedlog da se na nivou cijele BiH atest i ostala sranja naplacuju 410km je pao na citanju vjeca ministara, znaci ide na korekciju. E sad kad ce i sta ce biti pitanje je u RS je atest sa svim davanjim do upisa u sabracajnu cc 100km, i sta sad navodno bi se svima trebalo preatestovati i ponovo naplatiti :icon_mad: a poznavajuci nase uvjete iliti uslove pricekati ce mo do suglasenja zakona. Ja licno bi volio da se to uradi na nivou BiH i da bude neka pristojna cijena ali nasi mozgovi u BiH su samo zajedno kad treba uzeti pare :icon_twisted:

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
prozor ti stvarno mislis da cemo mi koji smo uradili atest i uveli u saobracajnu, morati to ponovo raditi :icon_eek::icon_question:
mora da se salis:lol:

Pozdrav, vidim da si iz sarajeva de mi reci gdje si ti to uradio atest i jos upisao u saobracajnu u Federaciji ? Hvala
 
Eh ovako drustvo da ne otvaram novu temu nego samo da se nadovezem
danas sam vozio auto na tehnicki jer mi reg. istice 19-og i tako dodjem ja a ciko pita imam li atest reko imam predam mu kaze on ovaj stari atest ne vazi vazi samo ovaj novi
i tako ja odem prvo u mup tamo mi daju brojeve od 3 lokacije u Bosni gdje su atesti punovazeci tj. Banjaluka Sarajevo i Mostar su odgovorni za cijelu bosnu podjelili je na 3 dijela
i tako kazu mi jos ima servis koi je poceo raditi ateste kod nas tj. GANJGO PETROL odem njima pitam kazu radimo mi to i sve a vidi se da likovi nemaju pojma jos listaju knjige sta i kako reko koja je cijena 350km i 100 atest na bocu posto je kaze tvoja starija od 2 godine tj. proizvedena 2009 a ugradjena 2010 i kaze ona se mora skinut i slat u zenicu na univerzitet da vide dali je s njom sve ok mislim nigdje logike
ali eto kuda i po kome nego osini po bijedi kontaktiram saobracajnu policiju kazu mi pojma nemamo ima zakon ali to od nas niko ne primjenjuje nego kaze kako bi bilo da ja trazim atest od tebe a nemam pojma o auto plinu jer kaze mi moramo preci obuku za to jer kako bi mogli naplacuivat kazne a nemamo pojma sta i kako to uopste izgleda
i tako
ostaje mi sutra da zove BL da provjerim dali je ovlastena firma tj. kuca koja mi je uradila atest prije godinu i 10 mjeseci bila pod upravom BL ili ne ako to bude bezze idem vadit bocu pa na tehnicki i poslije je samo vratim
u ostalom ovo je drzava lopova u ovom momentu zavidim ko zivi u RS-u jer ipak njih taj zakon zaobilazi kod njih prolazi atest o 100km i vozdra a kod nas 2 registracije i racunajte da cete svake god morati davati 100km za provjeru boce tj. ponovni atest na nju
zakljucak mjenjam auto za dizela i sipam lozu da sto manje zagadjujem ha ja
pozzz
 
A jel moguce registrovati auto da oni na tehnickom uopste "ne vide" da auto ima plin???licno sam gledao kako ljudi registruju auta sa slomljenim sajbama,totalno drugim motorima i sasijama od onih u papirima,pa ne kuzim jel moguce uraditi tako neku zvrcku da regularno registrujemo auta?
Ako treba privremeno izvaditi instalaciju,registrovati,pa opet vratiti i dalje vozati?
Mozda su glupi prijedlozi,ali vrijedi pokusati...
 
leonardo_kemo tehnickim pgerledima je u cilju da rade i zaradjuju zato i pustaju svakakva smeca na put,
mislim da neces imati problema na tehnickom
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
A jel moguce registrovati auto da oni na tehnickom uopste "ne vide" da auto ima plin???licno sam gledao kako ljudi registruju auta sa slomljenim sajbama,totalno drugim motorima i sasijama od onih u papirima,pa ne kuzim jel moguce uraditi tako neku zvrcku da regularno registrujemo auta?
Ako treba privremeno izvaditi instalaciju,registrovati,pa opet vratiti i dalje vozati?
Mozda su glupi prijedlozi,ali vrijedi pokusati...

moze se registrovati bez problema :)
 
ma ne gledaju nisvu atezes auto, baci ga malo na valjke provjeri ko kocnice
i gasove i gas,, ustirav nista nit otvara nit pregleda :lol:
 
Član
nemam ja plina pratim zbivanje oko toga u vezi posla,fino odes na tehnicki onaj bez pumpe kod emira i on ce te upititi gdje ces uraditi;)
 
Niko nije uputio bilo kakav prigovor ili zalbu ka Ministarstvu prometa i komunikacija zbog cijene atesta, sto opet govori koliko smo mi jaki na rijecima a losi na djelima, generalno kao narod ...

Redni broj 12 Cjenika, ˝Ispitivanje vozila kod ugradnje sustava za pogon vozila na alternativna goriva˝, s postojećih 350, odnosno 450 KM, korigirano je na 150, odnosno 200 KM, a navedena Izmjena i dopuna cjenika usluga u postupku certificiranja vozila objavljena je u ˝Službenom glasniku BiH˝, broj 6/12.
 
Član
170 Kaemova , al koja je papirologija :icon_eek: pa procedura kao da nuklearno postrojenje imas pod haubom i u gepeku , ne moze ovo ovako neide moraju to promijenit
 
Top