Alfa Romeo 146 1.4 TS auspuh,filter - ganjanje zvuka

Alfa Romeo 146 1.4 TS auspuh,filter - ganjanje zvuka

Ryu

Član
Znaci htio bi da uradim neke promjene dijelova koji ce dati sto ljepsi zvuk autu.

Sto se tice auspuha,to razmisljam da uradim kod Amira u Tz SAS Auspuh do nekih 450 KM

Sad me interesuje koji bi mi zracni filter preporucili za ovaj motor ? Gledao sam k&n 57i da se preporucuje samo na 1.8 i 2.0 ts Alfu,sad ne znam dal je iko stavljao to na ovako mali motor,bojim se da ce mi odma vrisnut maf senzor i jos po nesto ?
Znaci neku bi gljivu stavio od 30-200 KM pa ako neko moze preporuciti nesto...

I poslije svega toga,ako bi neko mogo pomoci,htio bi mozda uradit SM chip,pa me interesuje da li cu uopste primjetiti tih dodatnih 10-15 ks koje bi chipovanje dalo ?

Hvala unaprijed svim dobrim ljudima koji odgovore :)
 
Ne znam za Alfe, al Honde imaju perverzija zvuk kad im se gljiva, tacinije konusni filter nakaci, to nije normalno kako se iz, na niskim obrtajima tihog auta tranformisu u "sounds like" 2.5 makine :D

i to ne mora cak ni bit neki brand name, obicni pijaraski, jos bolje ako je otvoreni, konusni filter. Mislim na ovo

sportski-filteri-auta-konusni-slika-5958873.jpg


jos glasnije ce bit ako sprovedes cai, dakle filter izvuces negdje u braniku, na hladan zrak.

ja sam imao jap style sve ove godine i rjesavam ga se, custom made lastovcic , po mjeri za Civica mi stize za koji dan, to i K&N otvoreni u braniku, ne treba nista bolje.

Inace, sto je otvoreni izduv, manje ce se cut usis, a stvar ukusa, al meni je bruku ljepsi zvuk usisa.
 
Član
K&N je jedan od losijih poznatih brendova koji prave sportske filtere... Bolje kupiti BMC CDA filter, koji je ustvari pecurka sa kucistem, tako da se lako odvaja od toplote motora...

Sto se tice toga da li ces osetiti dodatnu snagu, zavisi od tebe, neko oseti razliku izmedju cistog i prljavog filtera a neko ne oseti ni kada trokira motor... No sa dobro napravljenim izduvom, usisom i cipom, sigurno ce motor biti mnogo zivlji... To je ona prava snaga motora i gde je fabrika udavila motor radi emisije gasova, buke i slicnih stvari...
 
BMC CDA skupo ko sam vrag, K&N mozda jeste navikan kao i Remus je postao, ono klasika medju aftermarket opremom kod nas, al je opet jeftiniji od ovog gore i daje milionsku garanciju. Univerzalni konusni oko 150 km, tipski oko 250, bmc nema ispod 400 km
 
Član
U svakom slucaju, ja bih izbegao filtere koji se odrzavaju kao K&N jer to sto oni navode da se cisti na svakih 10.000km nema veze sa zivotom... Jer dzabe visokoprotocni filter kad je zaprljan, zaprljan filter kakav god da je ne propusta vazduh kako treba... A ne znam kako je kod vas, ali tu kod mene je ko u pustinji, ja perem filter bukvalno na svakih 500km leti i iznenadjujuce je sta sve ispada napolje a posle 10.000km mislim da bi bio tako zaprljan da ne bi vazduh prosao kroz njega... A cesce pranje ce svakako da kosta ako se koristi odgovarajuci tretman koji propisuje K&N...
 
Top