A6 2,5 tdi-vise problema

A6 2,5 tdi-vise problema

Član
imam audi 2,5 tdi v6 , motor , 150 ps god, 1999 , sa,mi problemi na njemu , mehanicar mu je mijenjamo zupcasti i sve sto ide uz njega , poslje 800 km poceo da mi ubacuje u not program jer je tip tronic , ostane u jednoj brzini i moras ga gasiti i ponovo paliti , nakon tog ispadne 4 klackalice sa 4 klipa promijenim i to , motor teze pali i dimi bijeli dim , odvedem ga u bosch i kazu da nije bio u paljenu , sad pali ok al opet ostaje bijeli dim i smrdi na dizel , dal mineko moze pomoc s tim motorima http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=20&t=6664 dal jemoguce da je ovaj problem ? dal su site pumpe kod audi 100 i 2,5 tdi A6 , hvala unaprijed
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

Trebao si druze ovdje fino predstaviti auto,a u kvarove napisat koji problem imas da ti raja pomogne,ali posto si novi clan nema veze dok se snadjes!
Pumpa kod tvog auta nije ni slicna ovoj na audiju 100 2.5 tdi ....
Moze biti vise stvari sto ti dimi bijeli dim...i to je veoma tesko sad utvrditi prije nego sto se pogleda auto i simptomi koji se desavaju....a sve ostalo je gatanje...
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

na aparatu mu ne pokazuju nikakvu gresku al dimi

jedna od prepsotavki od mehanicara je da posto su mi ispale klackalice da je to kod tih motora problem tj mana , da je jedna od tih klackalica davno ispala jer se na tim motorima i ne primjeti tako lako , i da sad ventil ne zatvara dobro jer je prije bio u stanju mirovanja a sad kad su nove klackalice stavljenje i podizaci ventil ne zatvara dobro , do sada me je to kostalo 1500 e a pitam se gjde je kraj ,i pozzzdrav mostaru ja sam rodjen na sirokom brijegu
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

roby71 je napisao(la):
na aparatu mu ne pokazuju nikakvu gresku al dimi

jedna od prepsotavki od mehanicara je da posto su mi ispale klackalice da je to kod tih motora problem tj mana , da je jedna od tih klackalica davno ispala jer se na tim motorima i ne primjeti tako lako , i da sad ventil ne zatvara dobro jer je prije bio u stanju mirovanja a sad kad su nove klackalice stavljenje i podizaci ventil ne zatvara dobro , do sada me je to kostalo 1500 e a pitam se gjde je kraj ,i pozzzdrav mostaru ja sam rodjen na sirokom brijegu


neko ima dobro iskustvo sa tim motorima,al vecina ljudi se zali posebno motori do 2000-2001 godine...bosh pumpe su tu stalno crkavale,klackalice i tako dalje da ti ne nabrajam znas i sam sta si radio....
posto kazes da nema greske,a dimi bijel dim,ima kod njih jedna mana sa tim motorima,i to vrlo cesta....a znam iz iskustva sa tim autima...
ali da bi to otkrio prvo moras skinuti komplet turbinu,ispod turbine tacno dodje jedan filter koji se steze sa 2 zvijezda sarafa,to ej filter od oduska motora...kod njih dodje taj filter od nekog finog materijala koji se lahko zacepi i kad se on zacepi stvara pritisak u motoru...i prvo mjesto na koje pocne odusivat je izduvna karika na turbuni, ona pusti i kraj nje prolazi ulje u auspuh pa zato pomalo dimi....
nadam se da si me skontao sta bi mogao biti problem....ja bi to prvo uradio,jer je najjeftinije,i vidit ces cim ga skines jel zacepljen ili nije, ako jeste samo ga izbusi na vise mjesta,sa necim tanjim,ne mora se on mijenjati...
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

hvala ti na brzom odgovoru , kad dodjem u mostar idmo na kavicu haha , ok znam za taj filter, mijenjao sam ga prije 20 hiljada , al siptomo su da kad se taj filter zacepi da vraca kompresiju umotor i kad motro radi kad mu odvrnes cep od motora vrati pritisak nazad kao malo puf, al to nema , al ipak cu te poslusati i pogledati ga
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

znas sta je problem, dosta ce ti majstora reci ja sam ga zamjenio ,a nije ga ni pipno,jer se desavalo vise puta dodje covjek sa takvim audijem ,i kaze da je t vec mjenjao, na kraju skine se turbina i dodje se do njega a on zacepljen,zato je r mu je neki prije majstor rekao da je promjenio filter, a nije ga ni dirno jer je zeznuto zbog skidanja turbine ima posla...
moze biti jos bijeli dim i do bospumpe ako kazes da ti nema greske,ima unutra jedno slabo mjesto gdje oslabi i pusti pritisak, i pocne bijelo dimiti...znam to jer mi stari popravlja bosh-pumpe pa znam za taj kvar
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

da al to mi se nije desavalo prije dok mi nije ovaj uradio zupcasti ,znacimoguce je da ventil ne zatvara dobro prilikom sagorijevanja i onda izbacuje bijeli dim , jer prije mijenjana klackalica bilo je ok sad ide samo bijeli dim a crnog dima kao u dizela nema skoro nikako
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

ako ti se pojavilo od tad kad ti ej mjenjao zupcasti odvezi majstoru koji zna kako se dovodi taj motor u fazu,da nebi dzaba sad radio filtere i ostale stvari i samo bacao pare, znaci nek ti neko ufazi ponovo ko je siguran u to...i gotovo,uostalom vidi se na kompjuteru paljenje jel uredu ili nije...bijeli dim je znak kasnijeg paljenja ,znaci nesagorena nafta izlazi na auspuh...a moze biti bijeli dim i ulje....nema trece stvari!
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

u audi sam vozio da ga stave na aparat i nastimaju paljenje , sve ok , dal jemoguce da je ventil ne zatvara ok il da su mu gumice na ventilama poremecene jer ih nisam mijenjo ?
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

almyr je napisao(la):
roby71 je napisao(la):
na aparatu mu ne pokazuju nikakvu gresku al dimi

jedna od prepsotavki od mehanicara je da posto su mi ispale klackalice da je to kod tih motora problem tj mana , da je jedna od tih klackalica davno ispala jer se na tim motorima i ne primjeti tako lako , i da sad ventil ne zatvara dobro jer je prije bio u stanju mirovanja a sad kad su nove klackalice stavljenje i podizaci ventil ne zatvara dobro , do sada me je to kostalo 1500 e a pitam se gjde je kraj ,i pozzzdrav mostaru ja sam rodjen na sirokom brijegu


neko ima dobro iskustvo sa tim motorima,al vecina ljudi se zali posebno motori do 2000-2001 godine...bosh pumpe su tu stalno crkavale,klackalice i tako dalje da ti ne nabrajam znas i sam sta si radio....
posto kazes da nema greske,a dimi bijel dim,ima kod njih jedna mana sa tim motorima,i to vrlo cesta....a znam iz iskustva sa tim autima...
ali da bi to otkrio prvo moras skinuti komplet turbinu,ispod turbine tacno dodje jedan filter koji se steze sa 2 zvijezda sarafa,to ej filter od oduska motora...kod njih dodje taj filter od nekog finog materijala koji se lahko zacepi i kad se on zacepi stvara pritisak u motoru...i prvo mjesto na koje pocne odusivat je izduvna karika na turbuni, ona pusti i kraj nje prolazi ulje u auspuh pa zato pomalo dimi....
nadam se da si me skontao sta bi mogao biti problem....ja bi to prvo uradio,jer je najjeftinije,i vidit ces cim ga skines jel zacepljen ili nije, ako jeste samo ga izbusi na vise mjesta,sa necim tanjim,ne mora se on mijenjati...


POTPIS
a kad klackalica kad spadne ventil je zatvoren ne otvoren tako da
ta mogucnost otpada
 
Član
RE: A6 2,5 tdi

Svaka čast momci;)

Sorry za off ali nikada nisam čuo da je netko bio zadovoljan s tim 2.5 motorom.Audi je tu dobro fulao:icon_confused:
 
Član
a sta cu peh , da sam znao da su tako ovi motori sranj nebih ga kupio , prijatelj mi ima 2002 godinu i nikakvi problemi
 
Član
Takav sam i ja audi A4 htio kupiti 2001 god, 2.5 TDI 155ks, nakon istrazivanja o tom motoru, saznao sam da se nisu nesto pokazali pouzdani, jest mi u Audi servisu Mostar kad sam ih zvao, rekao mi momak da ti motori imaju u karteru ulja filter, mislim da je rekao za neke gasove, ali uglavnom malo ljudi za taj filter zna, pa se tako i ne mjenja, a da izazove havariju u motoru kad se zacepi.
 

MTR

Član
sve je dobro kod tog motora dok ga vozis u ovlasteni servis , cim dodje u ruke nekom divljaneru koji "sve zna" podje se kvarit .
Imao istog , 2000 godina bio , katastrofa od auta , jedva ga se rijesio , nego ti to malo utegni i prodaji sto prije :D
 
Član
a to i zelim napraviti , prodati ga nakon svega al kako prodat auto koji dimi bijeli dim il plavi ........smrdi na dizel , a vidjecemo sta ce biti
 
Top