318 i

318 i

e ovako imam namjeru da kupim e 30 318 i, iz '86. g. pa me zanima imali neko iskustva sa ovim bmw-om, jel kvarljiv, koliko troši, kako ide....i kolika je realna cijena za takvo auto.....
 
Član
potrosnja oko 10 11 litara na 100 kilometara,
motori su im odlicni,sad zavisi sve kako se odrzava,
ide odlicno
a cijena mu je oko 4000KM
cijena ti zavisi sve od stanja u kakvom se auto nalazi;)
 
Član
Davno si otvorio temu i nisi dobio konkretan odgovor.

Dzeniii: Kakvih bola 4000 km? Realna cijena je oko 2500-3000 km.

Što se tiče performansi,što možeš očekivati od motora snage 90 ks?

Tim autima je vađena mast,te ćeš teško naći primjerak vrijedan pažnje

Sretno
 
zela gti: jesili ikad imao bmw-a:icon_question:
Sa cijenom si 100% u pravu, jedino nekontam te oko te masti nake sto je vadjena:icon_question:
 
Član
99% kockica koje sam vidio su gažene do smrti. Rijetke sam vidio u tvorničkom stanju,sa vozačima koji ih normalno voze.

Zar ovo moram pisati,zar to već svi ne znaju?:icon_confused:

Sada će se javiti mnoštvo vlasnika bmw-a koji će reći,ma daaaaj,nikad ne tjeram gas preko 3000 rpm...

Aha:lol::lol:

Nisi se morao naći prozvan zbog toga što si vlasnik,inače se takva auta gaze..Ne samo bmw,nego i sve druge vrste jurilica za mladiće:D

p.s. Zašto je bitno jesam li imao kockicu? Jesam nešto krivo rekao? Neću je nikada ni imati zbog statusa koji je kockica dobila na našim prostorima
 
pa to jest gazene su sigurno pa bil ti mogo normalno je voziti,sumnjam u to.
Zbog kakvog statusa? Pa vidim po tvojim komentarima da nisi imao nikad bmw nebitno kojeg.
 
Član
Bili mogao normalno voziti auto od 90 konja?Kakvo ti je ovo pitanje?

Bezbroj puta sam se potezao sa mulcima u 316,318 bmw-ima,a 90% bembara je s tim motorima na našim cestama.Trebam li ti govoriti kakav je bio ishod?Ne bitno s kojim od mojih auta.

Voze bmw star 30 godina od 75 ili 90 konja i misle da su boga za muda uhvatili.Eto o kakvom statusu pričam. Svaka kockica iznad 2.0 ima moj respect;)

Nisam imao bmw nikada,sada znaš i zašto:Dali evo jedno pitanje za tebe.Jeli bolje voziti kockicu 1.6 ili neko drugo auto(nije bitna marka) koje jede pola kockica na našim cestama za doručak?
 
ima nas i sa 115 ks ti nafato te sa 90 i nesto ovo ono.Nije sve utome ko je brzi ima i drugih stari za koje je bmw. Momak nije spominjo trkanje tako da si malo fulio. ja bi opet bmw-a samo bmw je bmw to se zna sta je.
Ko zna kakvi su ti "mulci" mozda neznaju voziti.
 
Član
1.8 na novijim godinama nije bio sa 115 ks,nego sa 105.Ti kao veliki bmw fan to moraš znati:D

Nije do vozača,kakve šanse ima 316,318(e30 ili e36) protiv golfa 1 gti,golfa 2 gti ili nedaj bože puga 106 gti?

Ako bih vozio bavarca vozio bih nekog sa pokrićem pod haubom;)

Evo recimo da ne znam šta mi nudi 318 bmw,hajde mi pojasni malo.Možda me preobratiš
 
Član
edoze je napisao(la):
u tom motoru ti fale 2 klipa da bude bmw

Slazem se sa edoze ja bih ti preporucio makar 320i da kupis nije velika razlika sa 318 u potrosnji mozda 1 l/100 Km. Ja sam vozio 10 godina 320 e30 i dan danas se kajem sto sam ga prodao a potrosnja je podnosljiva meni je na otvorenom trosio 10 l/100 Km ali sam kulturno vozio max 120 Km/h.
;)
 
Član
moj savjet da uzmas jedan iznad 88 godine sa m40 motorom ....318i dosta za vozikanje ..
cjene neznam koliko se doli krecu ...
metalik boju mora da ima uni nebi preporucijo abs i siber servo jos bolje ako ima .
potrosnja je oko 10 pa nadalje
mana je diferencijal bregasta mjenacletva volana predna osovina zadnja osovina ...
racunaj ako sam radis i kupujes brend djelove da mozes oko 2000km racunat da ga vratis u serijsko stanje i da ga utegnes ..naravno bez opravki motora
set bregaste kosta oko 500 eura
vodena pumpa ca 80 eura
set zubcasti i koutasi ca 150eura
i tako dalje
pogledas na bmwfans.info koliko sve oem kosta i kupujes lemförder ili febi bilstein brend tu si na sigurnoj strani
 
Top